کدخبر : 37

رییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه واکسن کرونا از طریق شبکه بهداشتی توزیع و تزریق می شود جزئیات توزیع واکسن کرونا را تشریح کرد.

جعفر صادق تبریزی، درخصوص چگونگی توزیع واکسن کرونا، گفت:توزیع واکسن کرونا بر اساس اولویت بندی های وزارت بهداشت از طریق شبکه های بهداشتی درمانی انجام خواهد شد. البته هنوز اولویت بندی ها صورت نگرفته است اما درهر حال توزیع واکسن با شبکه های بهداشتی درمانی است.
 

وی درخصوص افرادی که اسامی آنها در نظام شبکه بهداشتی و سامانه سیب ثبت نیست، اظهار کرد:این افراد هم می توانند به مراکز ما مراجعه کرده و هنگام دریافت واکسن اسامی آنها در سامانه ثبت شود. این افراد تفاوتی با سایر کسانی که اکنون نامشان در سامانه است ندارند. شبکه بهداشتی درمانی ما گسترده است و در همه جا پایگاه سلامت، مرکز جامع خدمات سلامت و پایگاه بهداشت داریم؛ این مراکز در دسترس مردم هستند.

 

تبریزی درباره اولویت بندی برای تزریق 150 هزار دوز واکسن فایرز اهدایی از سوی خیرین، گفت:هر واکسنی از هر مسیری بیاید بر اساس اولویت بندی های وزارت بهداشت تزریق می شود که فعلا این اولویت ها اعلام نشده است.

 

وی افزود:ضرورتی وجود ندارد که همه افراد واکسن کرونا را دریافت کنند، به طور مثال سازمان بهداشت جهانی برای افراد زیر 16 سال و مادران باردار تزریق واکسن کرونا را توصیه نمی کند و برای بقیه افراد هم بر اساس اولویت ها واکسن تزریق می شود و ایمنی گروهی در جامعه به وجود می آید بنابراین؛ ضرورتی ندارد که 100 درصد افراد جامعه واکسن تزریق کنند.

 

منبع : ایسنا 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

تبلیغات متنی