کدخبر : 26

یارانه معیشتی دی ماه ساعت ۲۴ روز چهارشنبه هفته جاری به حساب سرپرستان خانوار ۶۰ میلیون ایرانی واریز و اولین قسط مرحله دوم وام یک میلیون تومانی از این یارانه کسر می‌شود.

 یارانه سود اقتصادی است که معمولاً دولتها به تولید کنندگان کالا برای تقویت بازار رقابتی کشورها پرداخت می‌کنند و این یارانه‌ ممکن است مستقیم یا غیرمستقیم باشد. همچنین یارانه‌ها به دو نوع یارانه‌های صادراتی و یارانه‌های داخلی کشورها تقسیم می‌شوند. یارانه‌های صادراتی مساعده‌های قابل تفویض در نزد شرکتهایی است که دولت به شرط صادرات محصولاتشان این یارانه را در اختیار این شرکتها قرار می‌دهد. یارانه‌های داخلی کشورها نیز مساعداتی است که به صورت غیر مستقیم به مردم پرداخت می شود.
دیدگاه WTO سازمان تجارت جهانی در مورد یارانه: ۲ عنصر اصلی در یارانه وجود دارد: ۱- کمک مالی ۲- نفع؛ مطابق ماده یکم اگر دولت با یک رکن عمومی درون قلمرو یکی از اعضاء، اقدام به پرداخت کمک مالی به صنعتی بکند به نحوی که موجب نفع بردن صنعت از آن کمک مالی شود، یارانه اعطا شده است.

 

روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه معیشتی دی ماه امسال را اعلام کرد.

 


خبرداغ و جنجالی : خالکوبی نامتعارف فریبا نادری جنجالی شد + عکس لورفته


 

چهاردهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت 24 روز چهارشنبه 10 دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

 

طبق این اطلاعیه همانند دوره‌های قبل، خانواده‌های یک نفره 55 هزار تومان، خانواده‌های دو نفره 103 هزار تومان، خانواده‌های سه نفره 138 هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره 172 هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

 


خبرجنجالی : قصر سوپر لوکس همسر دوم بهاره رهنما غوغا به پا کرد + عکس جنجالی


 

حدود هفت میلیون نفر از خانوارهای یارانه‌بگیر معیشتی در آذر ماه مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند. اولین قسط این وام در ماه جاری از حساب سرپرستان خانوارهایی که این وام برایشان واریز شده کسر می‌شود.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets