کدخبر : 399

بازنشستگان تامین اجتماعی طی ماه‌های اخیر نسبت به سیاست‌های مزدی دولت بارها تجمع کردند اما طبق مصوبه مجلس مبلغی برابر با نصف بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت بدهی به صندوق‌های بازنشستگی و لشگری و تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است.

  افزایش حقوق بازنشستگان کارگری(تامین اجتماعی) با حواشی همراه بوده و موجب اعتراض چند باره این گروه از بازنشستگان شده است.

 

در چند ماه اخیر بازنشستگان در اعتراض به سیاست‌های مزدی دولت دست به تجمع زده‌اند. آنها به اختلاف درآمدی بین بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری انتقاد دارند.

 

از سوی دیگر سازمان تامین اجتماعی نیز از نبود بودجه کافی می‌گوید چرا که تا پایان سال گذشته ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع مالی سازمان دست دولت بوده است.

 

در این خصوص نمایندگان مجلس دیروز مصوب کردند که دولت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از محل واگذاری اموال و دارایی‌های بدهی‌های خود به صندوق‌های بازنشستگی و لشگری و تامین اجتماعی را پرداخت کند.

 

یعنی در این مصوبه مبلغی برابر با نصف بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را برای پرداخت بدهی به همه‌ی صندوق‌های بازنشستگی و لشگری و تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی نیز در مصاحبه با صداوسیما گفته که حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در مجلس تصویب شد تا به عنوان مطالبات بخش بازنشستگی در حوزه کشوری، نیروی‌های مسلح و سایر صندوق‌هایی که مطالبه دارند هزینه شود.

 

به گفته او قرار شده در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان اقدام کنند به خصوص حوزه سازمان تامین اجتماعی تصمیم‌گیری شود که مجموع این منابع براساس ضوابط و مقررات افزایش حقوق و برنامه ششم در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

اما در جلسه امروز مجلس موضوع تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد چرا که طبق گفته رئیس مجلس هر کدام از نمایندگان می‌خواهند دستگاهی را به این بند جهت استفاده از بودجه آن اضافه کنند، اما با توجه به اینکه سقف در نظر گرفته شده صرفاً ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بیشتر نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets