کدخبر : 5

حدود ۱۰ روز از واریز یارانه کرونا برای ۳۴ میلیون نفر می‌گذرد اما مردم همچنان نسبت به عدم دریافت این کمک بلاعوض معرض هستند. آیا امیدی به واریز مجدد این یارانه هست؟

یارانه جدید اعتراض مردم را در پی داشته است . بسیاری از مردم از عدم دریافت یارانه کرونا ناراحت هستند و به این موضوع اعتراض دارند . در ادامه جزئیات جدید از امکان اعتراض به یارانه کرونا را مورد بررسی قرار دادیم .

 

حدود 34 میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه معیشتی کرونا را 10 روز پیش دریافت کرده‌اند، اما تعداد زیادی از مردم نسبت به عدم واریز این یارانه معترض هستند و از اواخر آذر ماه اعتراض دارند.

 

219641_816

 

بسیاری از متقاضیان امیدوار هستند تا دولت به خصوص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه‌وبودجه تصمیم دیگری برای جاماندگان بگیرند و این افراد نیز یارانه کرونا را دریافت کنند.

 

طبق اعلام مجلس در ابتدای مهر ماه حدود 60 میلیون نفر از جمعیت کشور به این یارانه نیاز دارند اما 34 میلیون نفر آن را دریافت کرده‌اند، یعنی حدود 26 میلیون نفر دیگر مستحق دریافت این یارانه هستند.

 

وزارت کار نیز اعلام کرده که 40 میلیون نفر واجد شرایط شناسایی کرده که طبق دستور دولت این یارانه برای شش میلیون نفر از آنها واریز نشده است.

 

بنابراین احتمالا گروهی از مردم که بیشترین اعتراض را نسبت به عدم دریافت این یارانه دارند جزو کسانی هستند که باید این یارانه برایشان واریز شود، پس از گذشت ده روز هنوز تصمیمی گرفته نشده که آیا ابن یارانه به جاماندگان پرداخت می‌شود یا نه؟

 

جاماندگان یارانه کرونا منتظر هستند

در ادامه اظهارات برخی از جاماندگان را می‌خوانید:

«من نه بیمه دارم نه حقوق بگیرم نه ملک و نه خونه‌ای. هیچی ندارم جز بیماری قلب و کبد. هیچ درامدی هم ندارم خواهشا بادقت افراد رو شناسایی کنین»

 

«تورا خدا برای ما هم واریز کنید واقعا گیر هستیم چه عدالتی که بعضی ها نیازشونیست براشون واریز شده ما که نیاز داریم نشده نه وام یک میلیونی نه ۱۰۰ تومنی حقوق بگیر نیستم»

 

«چرا برای ما ۱۰۰ تومنی رو واریز نکردن بخدا شوهرم کارگره سر میدون هس مستاجرم دوتا بچه دارم زندگی سخته توروخدا این یارانه ۱۰۰ هزار تومنی رو برامون واریز کنید»

 

images

 

«لطفا برا ماهم واریز کنید ما بیمه نداریم یک میلیونی اینبارم گرفتیم ولی معیشتی ۱۰۰تومنی ندادن بخدا همسرم بیکاره»

 

«به دلیل کرونا چند ماه بیکاریم زمستان هیچ جا کار نیست لطفا برای ما هم واریز کنید»

 

در واریز این یارانه، حدود ۲۵ میلیون نفر مبلغ ۱۰۰ هزار تومانی و سه میلیون و ۱۱ هزار و ۷۶ خانوار تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد ( هشت میلیون و ۹۰۰ هزار و ۷۳۱ نفر)مبلغ ۱۲۰ هزار تومان را دریافت کرده‌اند.

 

در این خصوص پیگیری‌های تجارت‌نیوز از سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت کار برای فراهم شدن امکان ثبت اعتراض برای متقاضیانی که خود را واجد شرایط می‌دانند همچنان ادامه دارد.

 

افزایش ۳ برابری یارانه‌ها در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۱۶ هزار میلیارد برای رفع فقر در نظر گرفته شده‌است.محمدباقر نوبخت در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر با بیان اینکه افزایش یارانه معیشتی در بودجه در نظر گرفته شده‌است، گفت: یارانه ۴۵ هزار تومانی در سال ۱۴۰۰ نیز پرداخت می‌شود، دلار ۴هزارو۲۰۰ تومانی برای تأمین کالاهای اساسی در نظر گرفته شده‌است، اما چنانچه شرایط طوری باشد که این ارز حذف شود، یارانه‌ها دو تا سه برابر می‌شود.

در واقع با وجودی که طرح هدفمندی یارانه‌ها افزایش یارانه نقدی را همزمان با واقعی‌سازی نرخ حامل‌های انرژی پیش‌بینی کرده‌بود، امروز افزایش یارانه نقدی به حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی و دارو گره زده شده‌است.

 
بازپرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اصل و سود اوراق در سال ۱۴۰۰

از سوی دیگر، معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: سال آینده باید ۱۵۰ هـزار میلیـارد تومـان اصل و سود اوراق فـروختـه شده را بازپرداخـت کنیم.سیدحمید پورمحمدی در گفت وگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه امسال دولت اجازه داشت ۲۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کند، اظهار داشت: سال آینده باید ۱۵۰ هزار میلیارد تومان شامل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اصل اوراق و ۵۰ هزار میلیارد تومان سود آن باز پرداخت شود. کار با این دولت و آن دولت ندارد، سال آینده علاوه بر اینکه باید کشور را اداره کنیم، هزینه‌هایی را که ایجاد می‌شود، باید پرداخت کنیم.

معاون امور اقتصادی و بودجه سازمان برنامه و بودجه افزود: برای سال آینده ۲۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق جدید پیش‌بینی نشد، بلکه ۵۵ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده‌است.

وی به موضوع نفت اشاره کرد و گفت: درآمد نفت واقع‌بینانه است، وزیر نفت ارقامی را که گفت می‌تواند تأمین کند حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است. پورمحمدی ادامه داد: در بودجه هیچ‌گاه تعداد بشکه نفت نمی‌آوریم، رقم ۱۹۹‌هزار میلیارد تومان برای فروش نفت پیش‌بینی شده که باور داریم به آن می‌رسیم، نظر رئیس‌جمهور همین بود، بانک مرکزی باید سیاست را طوری جلو ببرد که ارز را به ۱۱هزارو۵۰۰ تومان برساند و وزارت نفت برنامه‌ها را طوری تنظیم کند که به هر طریقی به صادرات ۳/ ۲ میلیون بشکه برسیم، نه ارز ۱۱هزارو۵۰۰ تومانی در بودجه می‌آید و دلار آن، مبنای محاسبه است

 

 

منبع : تجارت نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

  • من باای من واریز نکردنند من خانم بیکار هستم نه یارانه معیشتی دولت به من ندانند خیلی نیاز
    0

    سلام جرا به من یارانه معیشتی دولت به من ندانند خیلی نیاز آن دارم دختر دارم یارانه ۱۰۰ هزار تومان هم برایم واریز نکردند اینها که درآمد زیادی دارند شامل این یارانه ها شدند

روی خط رسانه
Markets