کدخبر : 4

در آغاز معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل مانند روز گذشته روندی نزولی داشت و شاخص هم‌وزن نیز برخلاف دیروز وارد محدوده قرمز شده است. حال با توجه به حضور شستا در محدوده سبز تابلو معاملات باید دید شاخص کل امروز به چه صورت به کار خود پایان می‌دهد.

در آغاز معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل مانند روز گذشته روندی نزولی داشت و شاخص هم‌وزن نیز برخلاف دیروز وارد محدوده قرمز شده است. حال با توجه به حضور شستا در محدوده سبز تابلو معاملات، باید دید شاخص کل امروز به چه صورت به کار خود پایان می‌دهد.

 

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه درباره عملکرد امروز بورس توضیح داد: بازار سرمایه امروز روندی متعادل به همراه کمی نوسان را درپیش گرفته است که علت آن تمایل سهامداران به سهام شرکت‌های بزرگ است که پیش از این سرمایه‌های سهامداران به سمت سهام نمادهای کوچک مانند گروه دارویی کوچ کرده بودند. اتفاقی که باعث امیدواری است خارج نشدن پول از بازار نسبت به دوران افول بازار در مردادماه است.

 

او ادامه داد: از ابتدای دی ماه که گزارش‌های ماهانه منتشر شد شاهد روند مثبتی در گزارش فصل پاییز بودیم و در صنایع ارزشی و محوری بازار سهام مانند گروه پتروشیمی، فلزی، فولاد و… گزارش خوبی از نظر جهش نرخ و رشد درآمد فصلی دریافت کردیم.

 

این کارشناس گفت: در روزهای اخیر ممکن است شاهد بازگشت به سهم‌های بزرگ و شاخص‌ساز باشیم و سطح تقاضا برای آنها افزایش پیدا کند و صف‌های خریدشان بسته شود.

 

نصیرزاده درباره عملکرد شاخص کل و شاخص هم‌وزن تاکید کرد: فکر می‌کنم امروز بازار سهام و شاخص کل امیدوارانه‌تر به کار خود پایان می‌دهد و کمی از بی‌اعتمادی که نسبت به بازار سرمایه ایجاد شده است کاسته می‌شود و احتمال می‌رود گروه‌های شاخص‌ساز عملکرد بهتر و متعادل‌تری را در پیش داشته باشند. همچنین شاخص هم‌وزن نیز دوباره به محدوده مثبت خود باز می‌گردد. در نهایت امروز بازار سهام روندی متعادل و مثبتی را طی خواهد کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets