کدخبر : 463

در سال گذشته سود سهام عدالت در ابتدای اسفند واریز شد، سهامداران امید داشتند که امسال نیز قبل از عید به سود سهامشان برسند اما آنطور که نماینده مجلس می‌گوید این پول تا پایان سال واریز نمی‌شود. تخلف در وعده واریز سود سهام عدالت برای بار چندم است که سهامداران را ناامید می‌کند.

مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرده بود اگر شرکت‌های سهام عدالت برای پرداخت سود شرکت سپرده‌گذاری را انتخاب کنند و اقدامات لازم را برای این فعالیت انجام دهند، سود سهامداران را تا پایان سال پرداخت می‌شود.

 

اما براساس اظهارات امروز نماینده مجلس این سود تا عید واریز نمی‌شود.

 

رئیس فراکسیون سهام عدالت مجلس در این خصوص گفته است: قرار بود سود سهام عدالت تا پایان سال واریز شود که به علت درگیری مجلس با بودجه، مقرر کردیم تا سه ماه ابتدایی سال آینده سود را به حساب سهامداران عدالت واریز کنند.

 

سود سهام عدالت پارسال در روزهای ابتدایی اسفند ماه به حساب سهامداران واریز شد و سهامداران برای سهام ۵۳۲ هزار تومانی معادل ۱۰۷ هزار تومان دریافت کردند. برای امسال نیز سهامداران امید داشتند که سود سهامشان را قبل از عید دریافت کنند اما این بار نیز مسئولان به وعده خود عمل نکردند.

 

به گفته رئیس سازمان بورس قرار بود سود سهام عدالت سهامداران در هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم توسط شرکت سرمایه‌گذاری استانی واریز شود.

 

 

قطار وعده‌های عملی نشده مسئولان

امسال با آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه، مسئولان وعده‌های بسیاری از جمله کارت اعتباری سهام عدالت، وام با وثیقه سهام عدالت، حفظ ارزش سهام، آزادسازی ۳۰ درصد سوم در بهمن و ۱۰۰ درصدی در عید سال ۱۴۰۰ و… را به سهامداران دادند که یا عملی نشد و یا ناقص و با تاخیر چند ماهه انجام شد.

 

ارزش سهام عدالت نیز در ماه‌های اخیر سقوط کرده، سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در مرداد ماه تا ۲۱ میلیون تومانی نیز رشد کرد اما در حال حاضر حدود ۱۰ میلیون تومان ارزش دارد.

 

فروش سهام عدالت نیز که انجام نمی‌شود و بسیاری از سهامداران حتی نتوانسته‌اند ۳۰ درصد سهامشان را بفروشند، فروش سهام از اواخر مرداد ماه عملا متوقف شد.

 

همچنین قرار بود انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در روز ۲۰ اسفند برگزار شود، این انتخابات ابهاماتی از جمله احتمال دولتی شدن دوباره سهام عدالت داشت که با انتقادات بسیاری از سوی نمایندگان مجلس و کارشناسان مواجه شد.

 

طبق اظهارات امروز دهقان دهنوی، سخنگوی شورای عالی بورس با توجه به طولانی شدن فرایند احراز صلاحیت کاندیدا‌های عضویت در هیئت مدیره این شرکت‌ها در مراجع ذیصلاح، مقرر شد تا با تصمیم شورای عالی بورس، برگزاری این انتخابات به تعویق بیفتد.

 

به گفته او مقرر شده کماکان امور مربوط به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی و دیگر امور مرتبط تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ بر عهده سازمان خصوصی‌سازی باشد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets