کدخبر : 540

کارشناسان معتقدند بازار همچنان نیاز شدیدی به نقدینگی دارد و منتظر گذشت زمان و رسیدن به انتخابات و شرایط با ثبات است تا بتواند به روند تعادلی خود بازگردد.

 کارشناسان بازار سرمایه معتقدند روند نزولی بازار ادامه‌دار است و منتظر شرایط با ثبات‌تری است تا بتواند به روند تعادلی خود برگردد.

 

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز با اشاره به صف فروش نماد اپال گفت: اکنون بازار به حجم بالایی از نقدینگی نیاز دارد و در این شرایط عرضه اولیه این نماد با شرایط بازار هماهنگ نبود و با توجه به قیمت بالای آن، استقبال خوبی از آن نشد.

 

به گفته رضایتی عرضه اولیه اپال تنها یک هفته با صف خرید همراه بود و در پایان هفته اول به روند تعادل خرید و فروش رسید. بر اساس انتظاراتی که وجود داشت معاملات امروز (۱۶ اسفند) را با حجم عرضه شروع کرد و با صف فروش همراه شد.

 

رضایتی براساس سیگنال‌هایی که در بازار جهانی وجود دارد اظهار کرد: بازار در شرایطی نیست که بتواند به اخبار جهانی واکنش نشان دهد. رشد قیمت نفت در چند روز گذشته، طبیعتا به نفع نمادهای پالایشی است اما به دلیل کمبود نقدینگی بازار واکنشی به این مساله نشان نمی‌دهد.

 

به گفته این کارشناس بازار در انتظار انتخابات سال ۱۴۰۰ است. زیرا بازار در انتظار گذشت زمان است تا با توجه به تحلیل‌هایی که برای سال آینده وجود دارد شاید بتواند به روند تعادلی خود برگردد. برخی از پیش‌بینی‌ها کاهش قیمت دلار را نشان می‌دهد، به همین دلیل سهامداران فعلا ریسک نمی‌کنند و تا رسیدن به یک شرایط باثبات‌تر صبر می‌کنند.

 

مهدی رضایتی درباره ادامه روند بازار توضیح داد: روند منفی در بازار ادامه‌دار است. احتمال دارد قفل صف‌های فروش در روزهای آینده کمی شکسته و تعداد نمادهای متعادل بیش‌تر شود. به گفته او بازار در انتظار این است که ببیند آیا از سمت دولت و حقوقی‌ها حمایت می‌شود یا خیر؟

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets