کدخبر : 588

شاخص بازار دو روز را با روند مثبت تجربه کرد و کارشناسان معتقدند اگر حمایت و کاهش ریسک‌پذیری در بازار ادامه‌دار باشد، شاخص با یک شیب ملایم می‌تواند رشد مداومی را تجربه کند.

 همچنان ریسک‌پذیری در بازار بسیار بالاست و اگر حمایت در بازار ادامه‌دار باشد می‌تواند روند صعودی شاخص ادامه پیدا کند. کارشناسان معتقدند حمایت نسبی از نمادها و کاهش حجم عرضه به روند تعادلی بازار کمک می‌کند، اما با توجه به تعداد بالایی از نمادهایی که سیر نزولی دارد این روند صعودی ثبات ندارد.

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت شاخص تنها در صورتی رشد می‌کند که حمایت‌ها از بازار سرمایه ادامه‌دار باشد. بازار در این هفته شرایط خوبی داشت. در دو روز گذشته، حجم معاملات افزایش یافته و انتظار می‌رود با تدوام حمایت و افزایش حجم معاملات، بازار تا حدودی به روند تعادلی برگردد.

عصاری با اشاره به ریسک موجود در بازار و تاثیرپذیری بازار از وجود این ریسک در بین سهامداران توضیح داد: وجود ریسک در بین سهامداران باعث بروز برخی از رفتارهای هیجانی از سوی آنهاست و بر روند بازار تاثیر زیادی دارد.

این کارشناس بازار سرمایه درباره سیاست‌گذاری‌های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: دامنه نوسان نامتقارن یکی از عوامل موثر در روند شاخص این روزهای بازار است. برخی از حذف دامنه نامتقارن و تاثیر آن بر بازار صحبت می‌کنند؛ به نظر من حذف دامنه نوسان نامتقارن به شدت به ضرر بازار است و حذف آن می‌تواند روند فرسایشی بازار را گسترش دهد.

کارشناسان معتقدند بازار در شرایطی است که به حمایت نیاز دارد و سیاست عرضه اولیه نمادها و حمایت از آن‌ها در کوتاه مدت می‌تواند تاثیرگذار باشد اما این تاثیر مقطعی است و احتمال افت شاخص وجود دارد. با وجود این، باید دید حرکت شاخص بازار پس از عرضه‌های اولیه این هفته چگونه ادامه پیدا می‌کند؟

 
 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

تبلیغات متنی