کدخبر : 551

امروز قرار است قرعه‌کشی فروش تارا، دنا و وانت آریسان انجام شود و در عین حال همچنان فرصت برای ثبت نام خرید خودرو نیسان و مشارکت در خرید قسطی خودرو وجود دارد.

  امروز قرار است قرعه‌کشی فروش تارا، دنا و وانت آریسان انجام شود و در عین حال همچنان فرصت برای ثبت نام خرید خودرو نیسان و مشارکت در خرید قسطی خودرو وجود دارد.

با پایان یافتن مهلت ثبت نام در طرح فروش فوق‌العاده ۲ محصول ایران‌خودرو و پیش‌فروش تارا، قرعه کشی این محصولات امروز با حضور نهاد‌های نظارتی برگزار می‌شود.

طرح جدید فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو برای وانت آریسان و دنا پلاس توربو اتوماتیک بود که با مبلغ ۱۲۰ میلیون و ۵۶۳ هزار تومان با موعد تحویل ۴۵ روزه در چهارشنبه ثبت نام شد، همچنین دنا پلاس توربو اتوماتیک با موعد تحویل ۹۰ روزه با قیمت ۳۷۰ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان در این مرحله عرضه می‌شود. همچنین در طرح پیش‌فروش، خودرو تارا در دو نوع دستی و اتوماتیک عرضه شده است و موعد تحویل این خودرو به ترتیب از مهر تا اسفند (نوع دستی) و بهمن و اسفند (اتوماتیک) سال آینده تعیین شده است.

سایپا نیز فروش فوری نیسان دارد که قیمت آن تقریبا همان قیمت بازار است. وانت نیسان دیزل در حالی با قیمت ۲۶۳ میلیون تومان فروش فوری شده که در بازار نیز این خودرو همین قیمت است.

 

 

فروش قسطی خودرو

صاحبان برخی آگهی‌ها معمولا رقمی حدود ۵۰ درصد قیمت خودرو را به صورت پیش‌پرداخت دریافت می‌کنند و اقساط را به صورت ۱۲، ۲۴ یا ۳۶ ماهه در نظر گرفته‌اند. بررسی رقم اقساط این خودروها نشان می‌دهد که آنها سود زیادی برای این مدل فروش در نظر دارند.

به عنوان مثال رقم پیش پرداخت پراید ۱۳۱ حدود ۶۴ تا ۶۹ میلیون تومان است و اقساط ماهانه برای دوره فروش ۱۲ ماهه حدود ۵٫۵ میلیون تومان، فروش ۲۴ ماهه حدود ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و فروش ۳۶ ماهه حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

با این حساب سود فروش پراید ۱۳۱ در این شرکت‌ها بالاتر از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در ماه است. واحد فروش خودروسازان اما به تجارت‌نیوز اعلام می‌کنند که آنها برای خریدهای شخصی فروش اقساطی ندارند و فقط برای تقاضاهای سازمانی با شرایط خاص فروش اقساطی دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets