کدخبر : 574

روز گذشته در بازار خرید و فروش خودرو قیمت پراید 111 بدون آپشن ، 127 میلیون تومان، قیمت پراید 131 ، 107 میلیون تومان، قیمت تیبا صندوقدار ، 118 میلیون تومان، قیمت تیبا 2 معمولی 128 میلیون تومان و قیمت ساینا 135 میلیون تومان معامله شد.

 

 

پس از گذشت دو روز از هفته جدید و نزدیک شدن به تعطیلات نوروز، شاهد هستیم که همچنان بازار خودرو در رکود به سر می برد. نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار آزاد توضیحاتی داد و به قیمت خودروهای جدید نیز اشاره کرد.

پیش بینی وضعیت خودرو در سال 1400

نعمت الله کاشانی نسب درباره آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: قیمت خودرو از هفته گذشته بدون تغییر بوده و اگر هم نوسانی وجود داشته، بین یک تا ۲ میلیون تومان است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو بیان کرد: با توجه به اینکه عرضه خودروسازان افزایش یافته، قیمت ها رو به کاهش است. اگر خودروسازان در سال جدید همین روند عرضه را داشته باشند شاهد کاهش قیمت ها در سال آینده خواهیم بود.بعید به نظر می رسد قیمت خودرو در سال جدید افزایش یابد و همین روند تعادلی را خواهیم داشت.

کاشانی نسب با بیان اینکه اکنون تنها مصرف کنندگان در بازار حضور دارند، گفت: مردم اگر قصد خرید خودروی خارجی و میلیاردی را دارند، صبر کنند زیرا در آینده نه چندان دور عرضه به دلیل دریافت مالیات از خودرو، بیشتر می شود.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با تاکید بر اینکه امسال میزان خرید و فروش نسبت به گذشته کمتر شده است، گفت: هرسال خرید و فروش خودرو بیشتر بود اما امسال با توجه به همه گیری ویروس کرونا میزان خرید و فروش کمتر شده و تنها افرادی که نیازمند واقعی به خودرو هستند در بازار آزاد حضور دارند.

او با اشاره به آخرین قیمت معاملاتی خودرو در بازار آزاد، تشریح کرد: پراید ۱۳۱ در بازار ۱۰۸ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۸۰ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۵، ۲۵۰ میلیون تومان، دنا پلاس توربو اتوماتیک ۴۰۸ میلیون تومان، راناپلاس تیپ ۱، ۲۹۲، ۲۰۷ سقف شیشه‌ای اتومات ۳۸۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو ادامه داد: همچنین دنا پلاس دنده‌ای توربو ۳۵۵ میلیون تومان، کوییک دنده‌ای ۱۴۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۳۹۳ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند.

 

قیمت جدید خودرو در بازار

رصد بازار خودرو از افت دو میلیون تومانی قیمت «پراید 131» حکایت دارد و در این میان «تیبا صندقدار» و «تیبا 2 معمولی» نیز هر کدام یک میلیون تومانافت قیمت داشته اند.

براساس ارزیابی بازار پراید 131 امروز با قیمت 107 میلیون تومان در بازار داد و ستد شد. بر این اساس تیبا صندقدار امروز 118 میلیون تومان و تیبا 2 معمولی نیز 128 میلیون تومان در بازار معامله شدند.

از جمله محصولات سایپا که امروز قیمت آنها را مورد بررسی قرار داده‌ایم، می توان به «پراید 111»، «پراید 131»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد. خودروهای که در میان پرتیراژها در بازار بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند. نوسان در بازار ارز بخصوص بازار دلار یکی از دلایلی است که فعالان بازار خودرو بی ثباتی در بازار را به آن نسبت می دهند و معتقدند بالا و پایین شدن پی در پی قیمت دلار سردرگمی تمام بازارها را به همراه داشته و در این میاه بازار خودرو نیز از این نوسان بی نصیب نبوده است.

روز گذشته در بازار خرید و فروش خودرو قیمت پراید 111 بدون آپشن ، 127 میلیون تومان، قیمت پراید 131 ، 107 میلیون تومان، قیمت تیبا صندوقدار ، 118 میلیون تومان، قیمت تیبا 2 معمولی 128 میلیون تومان و قیمت ساینا 135 میلیون تومان معامله شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

تبلیغات متنی