کدخبر : 106

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز یکشنبه 14 دی را در ادامه مشاهده می کنید ........

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | یکشنبه 14 دی | 99/10/14

 

 

درحال بروزرسانی .........

 

 

 

قیمت دلار امروز ۱۴ دی ۹۹ چقدر شد؟

اولین قیمت‌های اعلام شده در روز یک‌شنبه برای هر دلار آمریکا در صرافی‌ملی، بازار آزاد، سامانه‌های سنا، نیما و بازار متشکل ارزی نسبت به روز گذشته اندکی کاهشی بود.

 اولین قیمت دلار در صرافی ملی صبح امروز با ۵۰ تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت فروش، به ۲۵ هزار ۵۷۰ تومان رسید. قیمت خرید هر اسکناس آمریکایی نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۲۵ هزار و ۶۷۰ تومان اعلام شد.

در بازار آزاد نیز هر دلار آمریکا با قیمت ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شود. در واقع این ارز در بازار آزاد ۲۰ تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت‌های دیروز داشته است.

اولین معاملات در بازار متشکل ارزی و سامانه سنا نیز به ترتیب با نرخ ۲۵ هزار ۲۸۸ تومان و ۲۵ هزار ۵۴۱ تومان آغاز شد.

همچنین براساس آخرین معاملات انجام شده در روز کاری قبلی نرخ خرید حواله دلار در سامانه نیما ۲۵ هزار و ۴۷۷ تومان و نرخ فروش آن ۲۵ هزار و ۵۸۳ تومان اعلام می‌شود. / تجارت نیوز 

 


خبرداغ : سارا و نیکا از مادر جوانشان رونمایی کردند + عکس


 

جزئیات بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۰/۱۳

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی در روز جمعه و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به یازده میلیون و ۶۷۹ هزار تومان رسید.

 

 قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر افت بیشتر ارزش دلار، تغییر چندانی نداشت با این حال تحت تاثیر ابهامات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و تدابیر محرک مالی گسترده دولت‌ها، بزرگترین رشد قیمت سالانه در یک دهه اخیر را در سال ۲۰۲۰ به ثبت رساند.

 بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در روز جمعه ۱۸۹۲ دلار و ۹۷ سنت معامله شد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۸۹۵ دلار و ۱۰ سنت بسته شد.

قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ که بانک‌های مرکزی و دولت‌های جهان برای مقابله با پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر اقتصادهایشان، به اجرای گسترده تدابیر محرک مالی و پولی متوسل شدند، ۲۵ درصد رشد کرد.

تای وونگ، مدیر معاملات مشتقات فلزات پایه و ارزشمند در شرکت BMO در این باره گفت: بانک مرکزی آمریکا تا سال ۲۰۲۲ همچنان سیاست پولی تسهیلی خود را حفظ می کند و استقراض و هزینه در این کشور افزایش خواهد یافت. بر این اساس، دلار آمریکا به شدت افت کرده و نمی‌تواند صعود کند که به نفع طلاست. با این حال اگر واکسن کووید ۱۹ واقعا موثر باشد و ویروس کرونا را تا تابستان شکست دهد، ممکن است رشد قیمت طلا را محدود کند.

طلا که دارایی بدون بازدهی است، به عنوان دارایی امن در برابر تورم شناخته می شود که نتیجه سیاست‌های مالی جاری برای حمایت از اقتصادها در برابر پیامدهای همه‌گیری ویروس کروناست.

اونس نقره با رشد حدود ۴۸ درصدی قیمت در سال ۲۰۲۰، از طلا عملکرد بهتری داشت با این حال بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری روز جمعه ۱.۲ درصد کاهش یافت و به ۲۶ دلار و ۳۰ سنت رسید.

اوله هانسن، تحلیلگر ساکسو بانک اظهار کرد: ما پیش‌بینی می‌کنیم که نقره در سال ۲۰۲۱ تحت تاثیر توسعه انرژی سبز، تقاضای صنعتی و احیای اقتصادی که بیشتر از طلا به نفع نقره خواهد بود، درخشش بیشتری پیدا کند.

پالادیم با رشد قیمت بیش از ۲۵ درصدی در سال ۲۰۲۰، برای پنجمین سال متوالی رشد کرد. پلاتین با رشد حدود ۱۰ درصدی، برای دومین سال متوالی رشد کرد.

بهای هر اونس پالادیم با سه درصد افزایش، به ۲۴۳۳ دلار و ۶۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش، ۱۰۶۳ دلار و ۵۲ سنت بود.

بر اساس گزارش رویترز، هر دو فلز در خودروسازی برای تولید مبدل‌های کاتالیکی برای فیلتر دود اگزوز خودرو مورد استفاده هستند. به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد شرکت اکسی کورپ، با تمایل مردم به استفاده از خودروهای شخصی، هر دوی این فلزات ارزشمند از بهبود فروش جهانی خودرو، تحکیم استانداردهای آلایندگی و واردات بالای چین سود خواهند برد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز شنبه ۱۳ دی ساعت ۱۹، با ۷۹ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۵،۶۲۲ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۵ هزار و ۶۲۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۴ هزار و ۶۷۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز ‌شنبه ۱۳ دی ساعت ۱۹، با ۲۴۴ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۳۱،۳۴۹ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۱ هزار و ۳۵۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم یازده میلیون و ۳۹۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و ۶۷۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۴۰ هزار تومان است.

 

 

قیمت دلار امروز 13 دی 99 چقدر شد؟

قیمت دلار در صرافی ملی 30 تومان و در بازار آزاد 100 تومان کاهش یافت. نرخ این ارز در سامانه‌ سنا و بازار متشکل نیز کاهشی بود اما در سامانه نیما اندکی افزایش یافت.

 اولین قیمت دلار صبح روز شنبه با 30 تومان کاهش در صرافی ملی مواجه شد. با این حساب قیمت خرید این اسکناس آمریکایی 24 هزار و 670 تومان و قیمت فروش آن 25 هزار و 670 تومان اعلام شد.

در بازار آزاد نیز اولین قیمت اعلام شده برای هر دلار 25 هزار و 700 تومان است که 100 تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت در هفته گذشته را نشان می‌دهد.

بازار متشکل ارزی و سامانه سنا هم اولین معاملات خود را به ترتیب با نرخ 25 هزار و 370 تومان و 25 هزار و 623 تومان آغاز کرد. هر دو نرخ نسبت به آخرین قیمت روز کاری قبل، کاهش داشته‌اند.

همچنین بر اساس آخرین معاملات انجام شده در سامانه نیما در روز کاری قبلی، نرخ خرید حواله دلار به 25 هزار و 545 تومان و نرخ فروش آن به 25 هزار 594 تومان رسیده است. / تجارت نیوز 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets