کدخبر : 115

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز دوشنبه 15 دی را با ما دنبال کنید .......

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | دوشنبه 15 دی | 99/10/15

 

 

 

در حال بروزرسانی .......... 

 

 

 

افزایش قیمت طلا متوقف نشد / آخرین سیگنال‌ها برای بازار طلا

هر گرم طلا دیروز یک میلیون و ۱۸۴ هزار تومان قیمت داشت که امروز تا ساعت حوالی ۱۲ به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

 

هر گرم طلا دیروز یک میلیون و ۱۸۴ هزار تومان قیمت داشت که امروز تا ساعت حوالی ۱۲ به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. همزمان با افزایش قیمت طلا، قیمت سکه نیز امروز صعودی بود و هر سکه تمام طرح جدید به ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

 

 

پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۱۵ دی ۹۹

در بازار طلای دیروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۵۸هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید نیز ۱۱ میلیون و ۸۴۸ هزار تومان بوده، این دو نرخ حاکی از یک روند صعودی در بازار رکودزده طلاست. آیا این روند امروز و روزهای آینده هم ادامه دارد؟

هرچند ثبات نسبی در بازار ارز پیام ثبات‌بخشی برای بازار طلا دارد اما در بازار جهانی چه سیگنال‌هایی برای بازار طلا قابل مشاهده است؟

طلا پس از عملکرد درخشانی که در سال ۲۰۲۰ به ثبت رساند، در پایین مرز ۱۹۰۰ دلار تحکیم شد و سال گذشته را با رشد قیمت ۸‌۲درصدی به پایان برد که بزرگ‌ترین رشد قیمت سالانه این فلز ارزشمند در یک دهه گذشته بود.

دنیای اقتصاد با این مقدمه نوشته است: برخی از تحلیلگران بر این باورند که فضا برای صعود طلا به رکوردهای بالاتر در سال ۲۰۲۱ فراهم خواهد شد. بسیاری از عوامل تاثیرگذار بر رشد قیمت طلا نظیر اقدامات محرک مالی، سیاست‌های پولی تسهیل، ارزش ضعیف‌تر دلار آمریکا، نگرانی‌های تورمی و نگرانی از سقوط ارزش پول همچنان به قوت خود باقی مانده‌اند. اگر جهش تورمی اتفاق بیفتد، تا زمانی که بانک‌های مرکزی سیاست پولی را تحکیم نکنند احتمال صعود اونس طلا به ۲۵۰۰ دلار وجود دارد.

اقتصادنیوز در گزارشی به چهار عامل تعیین کننده قیمت طلا پرداخته و نوشته است:

نخست: اولین عامل ، هرچیزی در مورد ویروس کرونا و هر نوع ویروس دیگر است. اگر در مهار ویروس موفق باشیم ، به احتمال زیاد سرمایه گذاران دارایی های پرخطر را ترجیح می دهند ، که ممکن است برای قیمت طلا خوب نباشد. با این حال ، اگر اوضاع ویروس کرونا کنترل نشود ، تاجران به دارایی های امن پناه می برند و قیمت طلا به طور احتمالی بالاتر خواهد رفت.

دوم: ناهماهنگی داده‌های اقتصادی ، بورس سهام و بخش سلامت است. به این دلیل است که بازار سهام ایالات متحده هنوز در بالاترین سطح خود قرار دارد در حالی که شرکت ها به طور مداوم مجبور به تعطیلی هستند. با نوع جدید ویروس کرونا ، احتمال این وجود دارد که قانونگذاران محتاطانه در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ رفتار کنند و محدودیت های بیشتری را به اجرا بگذارند.

مشاغل‌ درگیر به احتمال زیاد ورشکستگی بیشتری را به همراه خواهند داشت و احتمال اینکه شوک های بیشتری برای اقتصاد جهانی ایجاد شود بالا است. چنین اتفاقی می تواند بار دیگر به افزایش قیمت طلا کمک کند.

سوم: موضوعی که مطمئناً روی قیمت طلا تأثیرگذار خواهد بود روند شاخص دلار است که با توجه به موضع سیاست پولی فدرال رزرو تعیین می شود. طبق آخرین جلسه فدرال رزرو ، مشخص شد که بانک فدرال در مورد بهبود اقتصادی خوشبین تر است و همین امر باعث شد آنها پیش بینی رشد اقتصاد ایالات متحده را ارتقا دهند.

چهارم: اگر ویروس مهار شود و تحت کنترل باقی بماند ، بانک فدرال به طور احتمالی موضع خود را نسبت آن تغییر می دهد. این بدان معناست که بانک فدرال می تواند آماده سازی بازار را برای شروع کاهش مقیاس برنامه خرید دارایی خود آغاز کند. این سیاست به احتمال زیاد شاخص دلار را تحریک می کند که می تواند برای قیمت طلا منفی باشد.

در مجموع اینکه مسیر قیمت طلا در سال ۲۰۲۱ وابستگی زیادی به وضعیت ویروس کرونا دارد. در صورت بهبود وضعیت در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ، سرمایه گذاران دارایی های پرخطر را ترجیح می دهند و این به معنای پایین آمدن قیمت طلا در بقیه سال است. / تجارت نیوز 

 


خبرداغ : کادوی لاکچری سارا و نیکا در ولنتاین فاش شد + عکس جنجالی


 

امروز در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۰/۱۴

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به یازده میلیون و ۸۴۸ هزار تومان رسید.

 قیمت طلا امروز با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی تغییری نداشت و در رقم ۱۸۹۳ دلار در هر اونس ثابت ماند.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز یکشنبه ۱۴ دی ساعت ۱۹، با ۴۷ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۵،۵۷۲ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۵ هزار و ۵۷۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۴ هزار و ۶۷۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز ‌یکشنبه ۱۴ دی ساعت ۱۹، با ۵۷ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۳۱،۲۹۴ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم یازده میلیون و ۴۹۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و ۸۴۸ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۵۸ هزار تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets