کدخبر : 123

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز سه شنبه 16 دی را با ما دنبال کنید ..........

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | سه شنبه 16 دی | 99/10/16

 

 

در حال بروزرسانی ....... 

 

 


خبرداغ : فیلمی که باعث حذف سارا و نیکا شد لو رفت + فیلم جنجالی


 

سکه از ۱۲ میلیون تومان گذشت / روند صعودی قیمت طلا آغاز شد؟

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: با توجه به افزایش انس جهانی طلا و افزایش تولید نفت، قیمت طلا احتمال دارد فردا اندکی گران شود.

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت طلا و سکه گران شد. علت گرانی گرانی قیمت طلا در بازارهای داخلی به دو موضوع مربوط است:
۱-افزایش ۳۸ دلاری انس جهانی طلا و رسیدن آن به کانال یک هزار و ۹۳۱ دلار
۲- افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت در سال ۲۰۲۱
۳- نوسان قیمت دلار و رسیدن آن به کانال ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان

همچنین توافق اوپک پلاس برای افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت در ژانویه ۲۰۲۱ هم در افزایش انس جهانی طلا بی‌تاثیر نیست. به گفته فروشندگان طلا چنانچه تولید نفت افزایش یابد قیمت نفت در جهان کاهش و در مقابل قیمت طلا گران می‌شود.

دیروز رویترز گزارش داد که اوپک و روسیه در روز پنجشنبه توافق کردند از ابتدای ژانویه سال آینده میلادی تولید خود را کمی افزایش داده و ۵۰۰ هزار بشکه در روز اضافه کنند ولی نتوانستند در مورد سیاست وسیع‌تر و بلندمدت تولید در ادامه سال آینده میلادی تصمیم گیری کنند.

نادر بذرافشان معتقد است: با توجه به افزایش انس جهانی طلا و افزایش تولید نفت قیمت طلا احتمال افزایش می‌یابد.

چرا قیمت طلا ناگهانی گران شد

حال چرا قیمت طلا ناگهانی گران شد؟ محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران در این باره به تجارت‌نیوز گفته است: « ارزش دلار در بازارهای جهانی افت کرد. همین مسئله باعث شد که تقاضا برای خرید طلا افزایش یابد و قیمت طلا در بازارهای جهانی به شکل بی‌سابقه‌ای بالا رود.»

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره آینده قیمت طلا به تجارت‌نیوز گفت: افزایش تولید نفت در بازار طلا رابطه عکس دارد. چنانچه تولید نفت در سال ۲۰۲۱ افزایش یابد قیمت نفت کاهش و قیمت طلا بالا می‌رود. از این‌رو احتمال دارد قیمت طلا در این سال جزئی نوسان داشته باشد.

قیمت سکه چقدر گران شد؟

بذرافشان در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته ۳۲ هزار تومان افزایش یافت و با نرخ یک میلیون و ۱۸۷ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید اما ۲۳۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان رسید.

همچنین امروز قیمت نیم سکه با ۱۵۰ هزار تومان رشد با قیمت شش میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه هم نسبت به آخرین معاملات با ۸۰ هزار تومان افزایش به قیمت چهار میلیون و ۲۸۰ هزار تومان فروخته شد.

قیمت سکه گرمی اما ۱۶۴ هزار تومان ارزان شد و به قیمت دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. / تجارت نیوز 

 

 

نرخ دلار نیمایی ۱۵ دی ماه

بهای ارز در سامانه نیما امروز پانزدهم دی ماه اعلام شد و رقم ۲۵ هزار و ۵۵۹ تومان برای فروش دلار در این سامانه تعیین شد.

جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما امروز دوشنبه پانزدهم دی ماه اعلام شد که بر این اساس قیمت خرید دلار ۲۵ هزار و ۵۳۲ تومان و قیمت خرید یورو ۳۱ هزار و ۴۱۷ تومان اعلام شد.

نرخ فروش دلار در سامانه نیما امروز ۲۵ هزار و ۵۵۹ تومان اعلام شد و قیمت فروش یورو نیز ۳۱ هزار و ۱۲۲ تومان تعیین شد. / تجارت نیوز 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets