کدخبر : 138

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز چهارشنبه 17 دی را با ما در سایت رصداقتصادی دنبال کنید ..........

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | چهارشنبه 17 دی | 99/10/17

 


خبرداغ  : زمان واریز یارانه دی ماه تغییر کرد + مبلغ دقیق


 

در حال بروزرسانی ........ 

 

 

 

قیمت روز طلا سکه دلار چهارشنبه 17 دی 

 جواهر و سکه امروز (۱۷ دی ۹۹) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۲ میلیون و  ۲۵۰هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۴۰۰هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و سکه یک گرمی۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و ۹۴۸ دلار و ۲۷  سنت رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۰۵ هزار تومان معامله می‌شود.

نرخ سکه نسبت به آخرین معاملات دیروز حدود ۱۰۰هزار تومان افزایش یافته است.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 
۱۲.۲۵۰.۰۰۰
سکه تمام طرح قدیم 
۱۲.۰۰۰.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی
۶.۴۰۰.۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی
۴.۲۸۰.۰۰۰
سکه گرمی 
۲.۴۰۰.۰۰۰
اونس جهانی 
یک هزار و ۹۴۸ دلار و۲۷ سنت 
طلای ۱۸ عیار 
۱.۲۰۵.۰۰۰

 

پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۱۷ دی ۹۹

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز سه‌شنبه ۱۶ دی ماه با ۱۸ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۲۰۶ هزار تومان رسید. اما آخرین سیگنال‌ها از بازار طلا چه روند احتمالی برای آینده را نشان می‌دهد؟

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز سه‌شنبه ۱۶ دی ماه با ۱۸ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۲۰۶ هزار تومان رسید. اما آخرین سیگنال‌ها از بازار طلا چه روند احتمالی برای آینده را نشان می‌دهد؟

در ادامه روند صعودی مسکوکات طلا، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی روز سه‌شنبه به ۱۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان افزایش یافت. از دو روز پیش روند قیمت‌ها در بازار طلا متاثر از رشد چشمگیر اونس طلای جهانی و نرخ ارز صعودی شده و افزایش ۲۰۰ هزار تومانی را در قطعه بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

دنیای اقتصاد با این مقدمه ادامه داده است: به گفته کارشنان هر خبر مثبت و منفی در سطح جهانی می‌تواند قیمت اونس طلا را بالا و پایین کند اماپیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که طی ماه‌های آینده ارزش اونس به ۲هزار دلار خواهد رسید و این افزایش، قیمت طلا و سکه را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد. قیمت طلا و سکه بعد از حدود پنج هفته ثبات وارد فاز افزایشی شده و این روند ادامه دارد اما رشد قیمت‌ها تاثیری در تقاضا نداشته و حجم خرید و فروش طلا و سکه همچنان پایین است.

ادامه صعود طلا در بازار جهانی

اونس طلا در دومین روز معاملاتی از سال جدید میلادی همچنان پر قدرت ادامه داد و از قیمت روز کاری قبل ارتفاع گرفت. به‌دنبال افزایش مبتلایان به کرونا و چشم‌انداز محدودیت‌های سخت‌تر، طلا سال جدید میلادی را با بالاترین قیمت ۸ هفته گذشته آغاز کرد. پس از افزایش مبتلایان کرونا و چشم‌انداز محدودیت‌های سخت‌تر، بر جذابیت طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری افزوده شد. هر اونس طلا تا ساعت ۳۰/ ۱۹ به وقت تهران با افزایش ۵/ ۰ درصدی به ۱۹۴۵ دلار رسید. روز گذشته ارزش دلار کاهش بیشتری یافت و طلا را برای مالکان ارزهای دیگر ارزان کرد. از عواملی که قیمت طلا را در سال ۲۰۲۰ تقویت کرد، رقم فوق‌العاده پایین نرخ بهره و اقدامات محرکی عنوان شده است که قیمت را در نیمه نخست سال جاری نیز بالا خواهد بود اما در عین حال برنامه‌های واکسیناسیون، قیمت‌ها را محدود خواهد کرد.

 

امروز در بازار طلا و سکه چه خبر بود؟ / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۰/۱۶

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی و رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به دوازده میلیون و ۲۶۶ هزار تومان رسید.

 قیمت طلا پس از اینکه روز گذشته به بالاترین حد در هشت هفته اخیر صعود کرد، در معاملات روز سه‌شنبه در پی توقف افت ارزش دلار، اندکی کاهش یافت.

 بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۹۳۸ دلار و ۱۱ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۹۴۱ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۲.۷ درصد افزایش، در ۱۹۴۶ دلار و ۶۰ سنت بسته شده بود.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس در این باره گفت: دلار که به پایین ترین رکورد دو سال اخیر نزول کرده بود، شب گذشته اندکی بهبود یافت و این موضوع روی قیمت معاملات طلا تاثیر گذاشته است. صعود طلا در روز دوشنبه عمدتا تحت تاثیر پیش‌بینی پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات سنا بود بنابراین روز جاری اندکی سودگیری در بازار مشاهده می‌شود.

قیمت طلا روز دوشنبه تحت تاثیر نزول ارزش دلار به پایین‌ترین سطح از آوریل سال ۲۰۱۸ تاکنون حداکثر ۲.۵ درصد صعود کرده بود اما از آن زمان ارز آمریکا بهبود پیدا کرده است.

انتخابات در جورجیا مشخص خواهد کرد کدام حزب اکثریت کرسی‌های سنا را در دست خواهد داشت. پیروزی دموکرات‌ها برای جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب آمریکا پیشبرد سیاست‌هایی مانند افزایش تدابیر محرک مالی را راحت‌تر خواهد کرد.

در این بین انگلیس برای مهار افزایش شیوع موارد ابتلا به کووید۱۹ وارد قرنطینه ملی جدیدی شد و نیویورک نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا که نخستین بار در انگلیس شناسایی شد را گزارش کرد.

فعالان بازار اکنون منتظر گزارش نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا هستند که روز چهارشنبه منتشر می‌شود و انتظار می‌رود این گزارش نشان دهد با ادامه تلاش برای بهبود اقتصادی، سیاست‌های این بانک مرکزی تسهیلی خواهد ماند.

به گفته یانگ، با توجه به شتاب گرفتن بحران ویروس کرونا در آمریکا، بانک مرکزی این کشور احتمالا به تدابیر محرک پولی بیشتر و تمدید مدت اجرای نرخ‌های بهره فوق العاده اندک اشاره خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم و کاهش ارزش پول است و از اقدامات محرک مالی و پولی گسترده برای مقابله با پیامدهای اقتصادی همه گیری کووید ۱۹ سود می‌برد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۲۷ دلار و ۲۲ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۱۰۶۳ دلار و ۱۲ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، ۲۳۶۰ دلار و ۶۸ سنت معامله شد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۶ دی ساعت ۱۹، با ۱۳۴ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۵،۸۹۸ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۵ هزار تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۶ دی ساعت ۱۹، با ۲۲۲ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۳۱،۷۷۱ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۱ هزار و ۷۷۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۰ هزار و ۸۷۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم دوازده میلیون تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید دوازده میلیون و ۲۶۶ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۰۶ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۴۰۵ هزار تومان است.

 

 

 

سکه گران شد / انس جهانی طلا به ۲ هزار دلار می‌رسد؟

نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید: با باز شدن بازارهای جهانی نوسان قیمت انس جهانی طلا طبیعی است. همچنین بحث انتقال دولت در آمریکا مطرح است و پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا و سکه تا ۲۰ ژانویه نوسان داشته باشد.

به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران قیمت طلا و سکه دوباره گران شد. علت گرانی قیمت طلا در بازارهای داخلی به دو موضوع مربوط است:

۱-افزایش ۱۵دلاری انس جهانی طلا و رسیدن آن به کانال یک هزار و ۹۴۶ دلار
۲- نوسان قیمت دلار و رسیدن آن به کانال ۲۵ هزار و ۹۵۰ تومان

محمد کشتی‌آرای می‌گوید با آن که هیچ تقاضایی در بازار مصنوعات طلا وجود ندارد اما قیمت طلا و سکه تحت تاثیر بازارهای جهانی گران شده است.

به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، با باز شدن بازارها نوسان قیمت انس جهانی طلا طبیعی است. همچنین بحث انتقال دولت در آمریکا مطرح است و پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا و سکه تا ۲۰ ژانویه نوسان داشته باشد.

روز گذشته نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته بود: «با توجه به افزایش انس جهانی طلا و افزایش تولید نفت، احتمالا طلا فردا اندکی گران شود.» کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: در روزهای آینده ممکن است نوسان قیمت طلا اندکی نوسان داشته باشد.

سکه چقدر گران شد؟

کشتی‌آرای در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته ۲۲ هزار تومان افزایش یافت و با نرخ یک میلیون و ۲۰۹ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم  ۱۲۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین امروز قیمت نیم سکه با ۵۰ هزار تومان رشد با قیمت شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه هم نسبت به آخرین معاملات با ۷۰ هزار تومان افزایش به قیمت چهار میلیون و ۳۵۰ هزار تومان فروخته شد.

قیمت سکه گرمی اما نسبت به دیروز تغییری نکرد و با همان قیمت دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets