کدخبر : 199

طلای جهانی امروز نوسان قیمت عجیبی را پشت سر گذاشت و بازارهای ایران هم از این نوسان قیمت متاثر شد. نوسان ۱۳۶ دلاری قیمت هر اونس طلا موجب نوسان ۱۵۰ هزار تومانی قیمت سکه در بازار ایران شد.

  امروز اونس جهانی طلا رکورد تاریخی را شکست و تا ۱۳۶ دلار نوسان داشت. یعنی صبح امروز انس جهانی با قیمت یک هزار و ۸۲۰ دلار معامله شد و تا نیمه ظهر به رقم یک هزار و ۹۵۶ دلار رسید و در این محدوده مورد اشاره رفت و برگشت داشت.

 

قیمت سکه هم تحت تاثیر بازار جهانی تا ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیش رفت اما از ظهر امروز ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافت و به قیمت ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

 

اما آینده بازار طلا چه می‌شود؟ آیا نوسان قیمت طلا تا ۲۰ ژانویه ادامه‌دار است یا مسیر قیمت طلا معکوس می‌شود؟

 

به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، قیمت طلا به متغیرهای زیادی بستگی دارد. با توجه به متغییرهای مختلف در بازار آینده قیمت طلا مشخص نیست. چنانچه بایدن ۲۰ ژانویه در کاخ سفید حضور یابد باز هم نمی‌توان کاهش یا افزایش میزان قیمت طلا را پیش‌بینی کرد. آنچه مشخص است قیمت طلا تا امروز بعد از ظهر باز هم نوسان دارد.

 

باید منتظر ۲۰ ژانویه ماند

محمد کشتی‌آرای معتقد است: برخی کارشناسان بین‌المللی معتقد بودند که قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۲۱ به بیشتر از دو هزار دلار می‌رسد اما این قیمت محقق نشد. بنابراین باید منتظر ۲۰ ژانویه ماند و دید که بایدن چه برنامه‌ای برای سیاست داخلی و خارجی دارد.

 

نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران درباره چشم‌انداز قیمت طلا در داخل کشور به تجارت‌نیوز گفت: در روزهای پایان سال باید دید روند قیمت دلار چه سمت و سویی دارد؟ در دو روز گذشته قیمت طلا روند کاهشی داشت اما امروز به یکباره با افزایش اونس جهانی قیمت طلا و سکه هم تغییر کرد.

 

منبع : تجارت نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets