کدخبر : 298

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود هفته آینده انس جهانی طلا و نرخ ارز ثابت بماند اما با افزایش میزان تقاضا و در آستانه سال نو در هفته اول اسفند طلا ممکن است دچار نوسان ‌شود.

  در هفته پایانی بهمن ماه، علی رغم نوسان بازار ارز اما انس جهانی طلا به زیر ۱۸۰۰ دلار کاهش یافت.

طبق گزارش اخیر اتحادیه طلای تهران از بانک مورگان استنلی، این بانک در جدیدترین پیش‌بینی اعلام کرده است که «انتظار دارد اونس طلا تا پایان سال ۲۰۲۱ به پایین ۱۸۰۰ دلار سقوط کند. این بدبینی در شرایطی ایجاد شده که اونس طلا بین سطح مقاومتی ۱۸۵۰ دلار و سطح حمایتی ۱۸۰۰ دلار معامله می‌شود.» حال آیا کاهش انس جهانی طلا ادامه‌دار است و طلا در بازارهای داخلی ارزان می‌شود؟

برخی فروشندگان طلا در بازار ایران معتقدند که طلا تا پایان سال ۹۹ نوسان دارد و به دلیل افزایش تقاضا ارزان نمی‌شود.

آیا طلا در هفته اول اسفند ارزان می‌شود؟ به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا تهران، پیش‌بینی می‌شود هفته آینده انس جهانی طلا و نرخ ارز ثابت بماند اما با افزایش میزان تقاضا و در آستانه سال نو در هفته اول اسفند طلا ممکن است اندکی نوسان داشته باشد.

سید محمود فضل آذر شربیانی توضیح می‌دهد: چنانچه هفته آینده سیر روند نزولی انس جهانی طلا ادامه‌دار باشد و در مقابل بانک مرکزی هم بتواند بازار ارز را کنترل کند با وجود افزایش تقاضا طلا در بازار داخل هم ارزان می‌شود.

از کدام سایت‌ها طلا بخریم؟

با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، خرید و فروش مصنوعات طلا در سایت‌های فروش آنلاین زیاد شده است. برخی از کاربران سوال دارند که در این شرایط از کدام سایت‌های فروش آنلاین طلا بخریم؟ بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا تهران در این باره گفت: طلا را باید از سایت‌های آنلاینی که دارای مجوز کسب و کار از اتحادیه‌های طلایی که زیر نظر وزارت صمت هستند بخرند.

فضل آذر شربیانی اظهار کرد: همچنین تمام سایت‌های فروش آنلاین طلا باید آدرس دقیق واحد صنفی را به همراه شماره تلفن ثابت در بیو (معرفی‌نامه سایت) بزنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets