کدخبر : 3

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز یکشنبه 7 دی | 99/10/07 را با ما دنبال کنید ........

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | یکشنبه 7 دی | 99/10/07

 

 

 

در حال بروزرسانی ....... 

 

 


خبرداغ : یارانه سه برابر شد + مبلغ جدید یارانه


 

پیش‌بینی قیمت دلار فردا 7 دی 99 / نشانه‌های ارزانی احتمالی ارز

بهای ارز در سامانه نیما امروز ششم دی ماه ۲۵۵۳۷ تومان، قیمت دلار در صرافی ملی ۲۵۷۱۰ تومان و دلار در بازار آزاد هم به ۲۵۸۰۰ تومان رسیده است. آیا این قیمت‌ها در فردا روندی نزولی به خود خواهند گرفت؟

 بهای ارز در سامانه نیما امروز ششم دی ماه 25537 تومان، قیمت دلار در صرافی ملی ۲۵۷۱۰ تومان و دلار در بازار آزاد هم به 25800 تومان رسیده است. آیا این قیمت‌ها در فردا روندی نزولی به خود خواهند گرفت؟ قیمت دلار متاثر از کدام اخبار ممکن است فردا تغییراتی داشته باشد؟

امروز وزیر صمت بر ضرورت استفاده از ظرفیت و دیدگاه‌های تشکل‌های صنفی و همچنین استانداران در امر تنظیم بازار، تاکید کرد و از تامین مایحتاج عمومی شب عید در دستور کار خبر داد.

از سوی دیگر با جدی‌تر شدن تزریق واکسن کرونا، ممکن است نااطمینانی ناشی از کرونا کاهش پیدا کند. مدیر تیم تحقیقاتی ساخت واکسن ایرانی کرونا گفته است: واکسیناسیون عمومی کرونا بعد از پایان فاز سوم مطالعات انسانی انجام می‌شود.

در همین مورد معاون اول رئیس جمهور نیز گفته است: اگر بتوانیم یک روز زودتر از هر جای دنیا واکسن معتبر و موثر تامین و وارد کنیم، یک لحظه هم درنگ نخواهیم کرد.

رئیس‌جمهور هم گفته است: برای خرید واکسن مورد تایید وزارت بهداشت آماده هستیم، اما حاضر نیستیم یک شرکت غیرمعتبر واکسنی بی‌اعتبار را در کشورمان آزمایش کند.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی هم اظهاراتی در روزهای اخیر در این مورد داشته است. وی با بیان اینکه هفت میلیارد دلار را در کشور کره به صورت سپرده داریم، گفت: اولویت اول ما تامین ارز قطعات خط تولید واکسن داخلی است و هیچ محدودیت ارزی در این زمینه نداریم، اکنون ۲۰۰ میلیون یورو برای خرید ۱۶٫۸ میلیون دوز واکسن تخصیص داده‌ایم.

خبر مهم دیگر مربوط به اظهارات اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است که وی از آغاز بررسی مجدد لوایح FATF در مجمع تشخیص خبر داده و گفته است: حسب ارجاع مقام معظم رهبری، بررسی مجدد این لوایح در دستور کار مجمع قرار گرفته است.

آیا بازار ارز فردا طبق انتظار عمل خواهد کرد و واکنش ارزانی نشان می‌دهد؟

 


خبرداغ : رقص جلف سارا و نیکا غوغا به پا کرد + فیلم جنجالی


 

بازار جهانی طلا یک هفته تعطیل شد / طلا ارزان می‌شود

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: طبق روال هر سال در آستانه سال نو میلادی بازارهای جهانی طلا به مدت یک هفته تعطیل است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا هفته آینده روند کاهشی داشته باشد.

 اگرچه برخی از فعالان بازار، قیمت طلا و سکه را در آستانه سال نو میلادی افزایشی پیش‌بینی کرده بودند اما امروز قیمت طلا و سکه ارزان شد.
علت این کاهش به دو عامل ارتباط دارد:

1- کاهش جزئی قیمت دلار نسبت به روز پنج‌شنبه و رسیدن آن به کانال 25 هزار و 711 تومان
2- کاهش میزان تقاضا در بازار

هر چند که قیمت انس جهانی طلا نسبت به دیروز شش دلار افزایش یافت اما از صبح امروز در کانال یک هزار و 879 دلار ثابت باقی مانده است.

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، طبق روال هر سال در آستانه سال نوی میلادی بازارهای جهانی طلا به مدت یک هفته تعطیل است. یعنی بازار جهانی طلا تا یک‌شنبه آینده بسته است.

نادر بذرافشان معتقد است: با توجه به روزهای پایان سال و بسته شدن بازارهای جهانی طلا شاهد ارزان شدن قیمت طلا هستیم. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا هفته آینده روند کاهشی داشته باشد.

روز گذشته ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته بود: «تقاضای اروپایی‌ها برای خرید طلا بالا رفته و این مساله می‌تواند قیمت انس جهانی طلا را گران کند. در ایران اگر قیمت دلار روند کاهشی یا با ثبات داشته باشد هفته آینده قیمت طلا و سکه گران نمی‌شود.»

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: معاملات خرید و فروش طلا کاهش یافته است. احتمالا به دلیل نبود تقاضا قیمت طلا فردا ارزان می‌شود.

قیمت انواع سکه

بذرافشان در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار نسبت به روز پنج‌شنبه 7 هزار تومان کاهش یافت و با نرخ یک میلیون و 143 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم با 200 هزار تومان کاهش به قیمت 11 میلیون و 830 هزار تومان رسید.

همچنین امروز قیمت نیم سکه 100 هزار تومان ارزان شد و با قیمت شش میلیون و 180 هزار تومان معامله شد. ربع سکه هم نسبت به روز پنج‌شنبه 80 هزار تومان کاهش یافت و با قیمت چهار میلیون و 170 هزار تومان فروخته شد.

قیمت سکه، نیم سکه و ربع سکه در حالی ارزان شده است که قیمت سکه گرمی نسبت به روز پنج‌شنبه تغییری نداشته است و با قیمت دو میلیون و 350 هزار تومان معامله شده است. / تجارت نیوز 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets