کدخبر : 337

قیمت جهانی طلا روندی نزولی به خود گرفته و از سوی دیگر قیمت دلار پس از آزادسازی منابع ایران در کره احتمالا نزولی شود. این دو عامل احتمالا باعث کاهش قیمت طلا در روز شنبه شوند.

  طبق آخرین نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۸۹۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۱ میلیون و ۳۰۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه بوده که قیمت انواع سکه روند افزایشی در پایان هفته اخیر به خود گرفته بود.

 

در بازار طلای آخر هفته هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت داشت.

 

نیم‌سکه، شش میلیون و ۴۵۰ هزار تومان در بازار معامله شد، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۴۰۵ هزار تومان بوده است.

 

اما در ادامه ممکن است روز شنبه این قیمت‌ها چه روندی به خود بگیرند؟

قیمت جهانی طلا روندی نزولی به خود گرفته و از سوی دیگر قیمت دلار پس از آزادسازی منابع ایران در کره احتمالا نزولی شود. این دو عامل احتمالا باعث کاهش قیمت طلا در روز شنبه شوند.

 

قیمت جهانی طلا به ۱۷۶۵ دلار در هر اونس رسیده و علاوه بر این، سیگنال ارزانی دیگر خبر شب گذشته درباره موافقت آمریکا با آزادسازی پول ایران است.

 

شب گذشته ایسنا گزارش داد که شبکه رادیویی KBS واشنگتن با انتقال بخشی از دارایی‌های ایران از بانک‌های کره جنوبی به سوئیس موافقت کرده است.

 

در این خبر به نقل از KBS World Radio آمده است، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن با این برنامه موافق بوده اما تاکید کرد که باید گفت‌وگوهای بیشتری درباره نحوه انتقال دارایی‌ها انجام بگیرد.

 

دولت‌های کره جنوبی و آمریکا درباره انتقال دارایی‌های ایران به سوئیس گفت‌وگو کرده‌اند تا این دارایی‌های توقیفی از طریق کانال دادوستد بشردوستانه سوئیس به ایران منتقل شود.

 

با این خبر اگر قیمت دلار متاثر و ارزان شود، این کاهش قیمت و روند نزولی به بازار طلا نیز سرایت خواهد کرد. باید دید آیا ممکن است قیمت طلا و قیمت سکه مجددا بار دیگر به زیر یک میلیون تومان برسد؟

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets