کدخبر : 444

پیش بینی قیمت طلا امروز چهارشنبه 13 اسفند را در این صفحه بخوانید .

امروز قیمت طلا و سکه نسبت به دیروز کاهش یافت و سکه کانال ۱۱ میلیون تومانی را از دست داد. رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: علت آن کاهش قیمت انس جهانی، ارز و همچنین تقاضای کم مردم برای طلا و سکه است.

 

قیمت طلا و سکه امروز ۱۲ اسفند ۹۹ نسبت به دیروز کاهش داشت. بر این اساس سکه امروز کانال ۱۱ میلیون تومانی را از دست داد. اما علت کاهش قیمت طلا و سکه چه بود؟

 

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به تجارت‌نیوز می‌گوید: علت آن کاهش قیمت انس جهانی طلا، ارز و همچنین تقاضای کم مردم برای طلا و سکه است. مجموع این عوامل باعث کاهش قیمت طلا و سکه بوده و بازار با یک رکود مواجه است.

 

آنطور که رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید قیمت طلا و سکه فردا تغییر نمی‌کند و احتمالا نرخ آن مشابه امروز است و تغییری نمی‌کند.

 

دیروز هم نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران هم گفته بود: در روزهای پایان سال تقاضا برای خرید طلا وجود ندارد. با افزایش تولید واکسن کرونا و بهتر شدن شرایط کرونایی در جهان، پیش‌بینی می‌شود انس جهانی طلا روند کاهشی پیدا کند. همچنین احتمال دارد فردا با کاهش انس جهانی، قیمت طلا و سکه هم ارزان شود.

 

ابراهیم محمدولی درباره آخرین قیمت‌های امروز طلا و سکه می‌گوید: یک گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۵۷ هزار و ۵۰۰ تومان است. قیمت سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان قیمت خورده است. سکه‌های یک گرمی هم دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets