کدخبر : 46

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به یازده میلیون و ۷۰۸ هزار تومان رسید.

 قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر دلار ضعیف‌تر که تقاضا برای این فلز ارزشمند را تقویت کرد، اندکی افزایش یافت.

 

 بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۸۷۷ دلار و ۹۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه پس از تصویب بسته کمک مالی کرونایی ۹۰۰ میلیارد دلاری در آمریکا حداکثر ۱.۳ درصد صعود کرده بود اما نهایتا با اندکی کاهش بسته شد.

 
 

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸۷۹ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۸۸۰ دلار و ۴۰ سنت بسته شده بود.

 

دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب ۰.۲ درصد کاهش یافت و جذابیت طلا برای دارندگان ارزهای دیگر را تقویت کرد.

 

به گفته ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس، اگرچه دلار ضعیف‌تر از قیمت طلا پشتیبانی کرده اما این فلز ارزشمند با توجه به اخبار خوب فراوانی شامل تصویب بسته کمک مالی کرونایی در آمریکا و توافق تجاری بریگزیت برای ادامه صعود شرایط دشواری را پیدا خواهد کرد و افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا ممکن است باعث افزایش خرید دلار شود. طلا همچنین با فضای اندکی که برای بانک مرکزی آمریکا برای تسهیل بیشتر سیاست پولی وجود دارد و احتمال گفت‌وگو درباره محدود کردن تدابیر محرک مالی در صورت بهبود چشم‌انداز اقتصادی در سال آینده، ممکن است با فشارهای کاهشی بیشتری روبرو شود.

 

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران اکنون منتظر رای سنا در خصوص تقاضای ترامپ برای افزایش مبلغ چک‌های کمکی از ۶۰۰ به ۲۰۰۰ دلار هستند. مجلس نمایندگان آمریکا کمکهای کرونایی رای داد.

 

طلا که پناهگاه امن دارایی در برابر تورم است، از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون از تدابیر محرک مالی و پولی دولت‌های جهانی برای مقابله با اثرات همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصادهایشان سود برده و بیش از ۲۳ درصد رشد قیمت داشته است.

 

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۲۶ دلار و ۲۸ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، ۱۰۳۹ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۵ درصد صعود کرد و به ۲۳۵۹ دلار و ۱۸ سنت رسید.

 

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 9 دی ساعت 19، با 31 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 25،705 تومان‌ معامله شد.

 

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

 

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 25 هزار و 700 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 24 هزار و 700 تومان خریداری می‌کنند.

 

قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 9 دی ساعت 19، با 253 تومان افزایش نسبت به روز گذشته 31،454 تومان معامله شد.

 

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

 

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 31 هزار و 460 تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 30 هزار و 460 تومان است.

 

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح قدیم یازده میلیون و 398 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و 708 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

 

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و 143 هزار و 700 تومان قیمت دارد.

 

نیم‌سکه، 6 میلیون و 180 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 4 میلیون و 185 هزار تومان و دو میلیون و 335 هزار تومان است.

 

منبع : تجارت نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets