کدخبر : 464

طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته با هفت هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۶۴ هزار تومان رسید. رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید ممکن است فردا بازار جهانی طلا روند افرایشی داشته باشد و احتمالا طلا و سکه هم در بازار ایران اندکی گران ‌شود.

 امروز طلا و سکه تحت تاثیر خبر تعویق بررسی FATF تا فروردین سال ۱۴۰۰ گران شد. به گفته رئیس اتحادیه طلای تهران، با آن که بررسی FATF به فروردین سال ۱۴۰۰ موکول شد اما شدت افزایش قیمت طلا زیاد نبود و طلا و سکه مقدار کمی گران شدند. پبش‌بینی می‌شود چنانچه روند انس جهانی طلا فردا هم نوسان داشته باشد، قیمت طلا فردا اندکی گران می‌شود.

آیا در شب عید تقاضا برای خرید مصنوعات طلا زیاد است یا سکه؟ ابراهیم محمدولی به تجارت‌نیوز گفت: به پایان سال نزدیک می‌شویم و تقاضا برای خرید طلا زیاد شده است. این روزها تقاضا برای خرید طلا و سکه بیشتر از طلای آب شده است.

روز گذشته ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران گفته بود: «قیمت طلا و سکه فردا تغییر نمی‌کند.» این پیش‌بینی در حالی رخ داده که امروز بازار طلا و سکه به خبر تعویق FATF در فروردین سال ۱۴۰۰ واکنش نشان داده است.

 

انواع سکه چقدر ارزان شد؟

نوسان قیمت دلار طلا را چقدر تغییر داد؟ محمدولی در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد طلای ۱۸ عیار با هفت هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت یک میلیون و ۶۴ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با قیمت ۱۰ میلیون و ۹۴۰ تومان معامله شد.

نیم سکه نسبت دیروز ثابت باقی ماند و با قیمت ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته شد. ربع سکه به قیمت ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان داد و ستد شده است. سکه گرمی هم روند ثابتی داشت و با قیمت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets