کدخبر : 476

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه، یک میلیون و ۶۲ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر قطع سکه به بهای ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید. امروز برای قیمت سکه و طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۱۳ اسفند با ۲,۶۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۶۲ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه دیروز ‌۵۰ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رساند و به بهای ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید. امروز برای قیمت سکه و طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران در این مورد گفت: با آن که بررسی FATF به فروردین سال ۱۴۰۰ موکول شد اما شدت افزایش قیمت طلا زیاد نبود و طلا و سکه مقدار کمی گران شدند. پیش‌بینی می‌شود چنانچه روند انس جهانی طلا فردا هم نوسان داشته باشد، قیمت طلا فردا اندکی گران می‌شود.»

همچنین دنیای اقتصاد نوشت:  سکه در روزهای اخیر تحت‌فشار ریزش طلای جهانی قرار گرفته است. طلا در بازارهای جهانی نه‌تنها توان عبور از سطح هزار و ۷۵۰ دلاری را از خود نشان نداده که در مقاطعی به سوی سطح حمایتی هزار و ۷۰۰ دلاری حرکت کرده است. به گفته تحلیلگران فنی بازار سکه تا زمانی که طلا زیر سطح هزار و ۷۵۰ دلار باشد، سکه‌بازان تمایل زیادی نخواهند داشت که بی‌گدار به آب بزنند و در موقعیت خرید قرار بگیرند. در شرایطی که بازار طلا نزولی باشد، امید سکه‌بازان به بازار دلار معطوف خواهد شد. تحت‌تاثیر همین افزایش قیمت دلار بود که سکه امامی در روز چهارشنبه صعودی شد.

مهم‌ترین خبری که در حال‌حاضر معامله‌گران سکه و ارز به آن توجه دارند، بحث صدور قطعنامه علیه ایران و واکنش‌های بعدی است. شبکه «العربیه» با انتشار بخش‌هایی از پیش‌نویس قطعنامه سه کشور اروپایی علیه ایران در شورای حکام، نوشت آنها از ایران خواستند که با آژانس اتمی شفاف باشد و اقدامات ناقض برجام را به عقب برگرداند.

تحلیلگران فنی باور دارند، سکه در صورت شکست سد ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، با موج جدیدی از فروش‌ها مواجه خواهد شد. در مقابل،‌ افزایش سکه به بالای محدوده ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی،‌ خریداران جدیدی را به بازار هدایت خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets