کدخبر : 514

خبر ممنوعیت خرید و فروش طلا در فضای مجازی با دستور قوه قضاییه دست به دست شده است. رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها خرید و فروش طلا در فضای مجازی ممنوع است.

  شکایت مردم از خرید طلا در فضای مجازی بالا گرفته است به طوری‌که قوه قضاییه هم در این باره واکنش نشان داده است. نامه‌ای از سوی قوه قضاییه‌ای به دست فروشندگان طلا رسیده است که براساس این نامه، خرید و فروش طلا در فضای مجازی ممنوع شده است.

به گفته رئیس اتحادیه طلای تهران، زیرساخت‌ها برای خرید و فروش طلا در فضای مجازی مهیا نیست. احتمالا از این پس برای خرید و فروش طلا در فضای مجازی یک چهارچوب در قالب آیین‌نامه‌ای نوشته می‌شود تا مردم طبق این آیین‌نامه یا دستورالعمل خرید کنند.

ابراهیم محمدولی به تجارت‌نیوز گفت: به مردم توصیه می‌کنیم به جای خرید طلا در فضای مجازی مصنوعات را از واحدهای صنفی دارای پروانه بخرند؛ چرا که در مصنوعات طلا ایراد و اشکالاتی دیده شده که بهتر است تا زمان برطرف شدن این ابهامات طلا در فضای مجازی خرید و فروش نشود.

 

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته سوم اسفند

او اظهار کرد: اینکه در فضای مجازی کسب و کارها رونق گرفته است، اقدامی خوبی است اما هنوز بستر لازم برای خرید طلا در فضای مجازی فراهم نشده است.

قیمت طلا و سکه در هفته سوم اسفند چه روندی دارد؟ رئیس اتحادیه طلای تهران پاسخ داد: پیش‌بینی می‌شود در روزهای پایان سال قیمت دلار اندکی نوسان افزایشی داشته باشد که این افزایش بر قیمت طلا هم اثر می‌گذارد و احتمالا طلا هم اندکی گران می‌شود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets