کدخبر : 520

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۱۴ اسفند با ۱۰,۳۰۰ تومان کاهش،یک میلیون و ۵۲ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. امروز برای قیمت طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

  قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۱۴ اسفند با ۱۰,۳۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۵۲ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. امروز برای قیمت طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران گفت: پیش‌بینی می‌شود در روزهای پایان سال قیمت دلار اندکی نوسان افزایشی داشته باشد که این افزایش بر قیمت طلا هم اثر می‌گذارد و احتمالا طلا هم اندکی گران می‌شود.

 

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت:  طلا در معاملات روز گذشته تحت‌تاثیر سخنان جرومی پاول سکان‌دار فدرال رزرو و متعاقبا استحکام نرخ سود اوراق قرضه آمریکا، نتوانست مرز ۱۷۰۰ دلاری را حفظ کند تا نهایتا به پایین‌ترین قیمت خود در ۹ ماه اخیر سقوط کند. ارزش شاخص دلار آمریکا نیز روز گذشته با افزایش مجدد در آستانه دومین هفته متوالی صعودی قرار گرفت. شاخص دلار آمریکا که روز گذشته برای لحظاتی از مرز ۹۲ واحدی نیز گذشته بود اکنون در بالاترین ارزش خود در ۳ ماه اخیر قرار گرفته است.

 

با احتساب معاملات روز گذشته این سومین هفته متوالی است که قیمت طلا نزولی است؛ سه هفته‌ای که در هر کدام از آنها طلا بیش از ۲ درصد از ارزش خود را از دست داده است. جرومی پاول در سخنانی اعلام کرده است که افزایش نرخ سود اوراق در آمریکا اتفاقی خارج از قاعده نیست. نرخ اوراق خزانه‌داری با سر رسید ۱۰ ساله با رشد بیش از ۱۰ درصدی در هفته‌ای که گذشت برای پنجمین هفته متوالی است که روندی صعودی دارد. نرخ این اوراق فقط در ماه فوریه بیش از ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است و در نهایت روز گذشته بالاتر از مرز ۵/ ۱ درصدی جایگاه خود را محکم کرد.

 

همچنین در ساعات میانه روز گذشته گزارش بازار کار آمریکا در ماه فوریه منتشر شد که ارقام آن بهتر از پیش‌بینی‌‌ها بود و سبب شد تا فشار بیشتری بر قیمت طلا وارد شود. طبق این گزارش در دومین‌ماه سال میلادی ۳۷۹ هزار شغل به بازار کار این کشور افزوده شد که بسیار بیشتر از پیش‌بینی‌ها بود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets