کدخبر : 67

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به یازده میلیون و ۷۴۶ هزار تومان رسید.

 به دنبال کاهش ارزش دلار و انتظار سرمایه‌گذاران برای افزایش کمک مالی کرونایی آمریکا، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه کاهش یافت.

 هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 1.01 دلار افزایش 1879.19 دلار فروخته شد.

 

میشائیل لانگ فورد، تحلیلگر بازار گفت: «کاهش ارزش دلار برای ایجاد روند افزایشی و اعتماد به طلا کافی است.»

با بی اعتنایی سرمایه‌گذاران به تصمیم رهبر اکثریت سنای امریکا برای به تعویق انداختن رای‌گیری افزایش رقم کمک مالی کرونایی آمریکا، شاخص دلار به کمترین میزان در دو سال گذشته رسید.

لانگ فورد گفت احتمالا این افزایش صورت می گیرد و این خبر برای طلا مثبت خواهد بود.

وی افزود طلا نیازمند یک اتفاق غیرمنتظره است تا یک افزایش قیمت چشمگیر از خود نشان دهد.

طلا به عنوان پشتوانه‌ای در برابر تورم و کاهش ارزش ارز محسوب می‌شود و این شرایط نتیجه اجرای اقدامات محرکی بیشتر است.

هان تان، تحلیلگر بازار در گفت: «طلا می‌تواند در 2021 به سطح 2000 دلار بازگردد و این بستگی به چشم‌انداز تورمی آمریکا دارد. محرک های مالی بیشتر در دوره ریاست جمهوری بایدن می‌تواند قیمت طلا را بالا ببرد.»

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه 10 دی ساعت 19، با 3 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 25،702 تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهار‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 25 هزار و 700 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 24 هزار و 700 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه 10 دی ساعت 19، با 135 تومان افزایش نسبت به روز گذشته 31،594 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 31 هزار و 600 تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 30 هزار و 600 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح قدیم یازده میلیون و 401 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و 746 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه امامی نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و 147 هزار و 600 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 6 میلیون و 200 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 4 میلیون و 200 هزار تومان و دو میلیون و 350 هزار تومان است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets