کدخبر : 89

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز شنبه 13 دی را با ما دنبال کنید ........

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | شنبه 13 دی | 99/10/13

 

 

 

در حال بروزرسانی ........ .

 

 

 

کاهش نامحسوس قیمت طلا و سکه/ قیمت طلا امروز 13 دی 99 چقدر شد؟

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار تا حوالی ساعت ۱۲ امروز به یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۹۴۱ تومان رسید و سکه تمام طرح جدید ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت داشت. بر این اساس طلا و سکه امروز کمی ارزان شدند.

در بازار طلای روز پنجشنبه 11 دی، هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و 154 هزار و 800 تومان و سکه تمام طرح جدید 11 میلیون و 757 هزار تومان قیمت داشت.

این دو نرخ امروز 13 دی‌ماه 99 تا حوالی ساعت 12 به ترتیب به یک میلیون و 151 هزار و 941 تومان و 11 میلیون و 700 هزار تومان رسیدند.

بازدهی سکه در هفته دوم دی ماه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 13 دی چقدر بود؟

بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در روز پنج‌شنبه به ۱۱ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان رسید. اما قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟

 قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۱۱ دی با 7,900 تومان افزایش، یک میلیون و 154 هزار و 800 تومان معامله شد.

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت بیشتر ارزش دلار، جهش بزرگ‌تری را رقم زد و تحت تاثیر ابهامات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و تدابیر محرک مالی گسترده دولت‌ها، بزرگ‌ترین رشد قیمت سالانه در یک دهه اخیر را در سال ۲۰۲۰ به ثبت رساند.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری به ۱۸۹8 دلار رسید. قیمت طلا در سال میلادی گذشته که بانک‌های مرکزی و دولت‌های جهان برای مقابله با پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر اقتصادهای شان تدابیر محرک مالی و پولی گسترده‌ای را اجرا کردند، ۲9 درصد رشد کرد.

در مقابل ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر جهانی 6 درصد کاهش را تجربه کرد تا به این ترتیب یکی از بدترین سال‌های دلار در طول یک دهه اخیر به ثبت برسد. به گفته کارشناسان اگر واکسن کووید-19 نتایج موفقیت‌آمیزی داشته باشد رشد قیمت طلا محدودتر خواهدشد.

افت 9/ 1 درصدی سکه

بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در روز پنج‌شنبه به 11 میلیون و 760 هزار تومان رسید که 20 تومان افزایش را در مقابسه با روز معاملاتی قبل نشان می‌داد. علاوه بر قیمت جهانی اونس طلا، تغییرات نرخ ارز نیز باعث نوسانات افزایشی یا کاهشی قیمت طلا و سکه می‌شود.

برهمین اساس نیز تغییرات قیمت ارز در بازار همواره یکی از دلایل اصلی نوسانات قیمت طلا و سکه بوده است و این سناریو در هفته گذشته تکرار شد. پس از اینکه قیمت‌های جهانی طلا یک درصد افزایش یافت و ازسوی دیگر نرخ دلار در بازارهای داخلی افت یک درصد را ثبت کرد، زمینه برای ثبات در بازار داخلی سکه و طلا‌شده فراهم شد. این مهم سبب آرامش نسبی و همچنین کاهش تقاضاهای سرمایه‌گذاری، در این بخش شد تا در مجموع هفته شاهد کاهش 9/ 1 درصدی بهای سکه‌ باشیم. / تجارت نیوز 

 


خبرمهم : عاشقانه های لاکچری سارا و نیکا پایتخت با دو پسر جوان + عکس و فیلم


 

 

پیش‌بینی قیمت طلا در سال 2021 / قیمت جهانی طلا کاهش می‌یابد؟

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: در سال ۲۰۲۱ چنانچه با تولید واکسن کرونا این ویروس از بین برود، احتمالا قیمت انس جهانی ۱۰ درصد کاهش پیدا کند.

 در هفته دوم دی ماه قیمت انس جهانی طلا روند ثابتی داشت. قیمت دلار هم در محدوده 25 هزار و 600 تومان تا 25 هزار و 800 تومان نوسان داشت.

تحلیلگران معتقدند در سال 2020 قیمت انس جهانی طلا تا بیش از دو هزار دلار پیش‌بینی می‌شد اما به دلیل تولید واکسن کرونا، قیمت انس جهانی طلا متوقف شد. حالا نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید در سال 2021 چنانچه با تولید واکسن کرونا این ویروس منحل شود، احتمالا قیمت انس جهانی 10 درصد کاهش پیدا کند. اما چنانچه سمت و سوی تغییرات بیماری کرونا به همین شکل باقی بماند با توجه به سیاست‌های جدید آمریکا در سطح بین‌الملل به نظر می‌رسد قیمت انس جهانی طلا تغییری نداشته باشد و در همین محدوده باقی بماند.

روند آتی قیمت طلا

هفته گذشته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تایید ثبات قیمت انس جهانی طلا در هفته دوم دی ماه گفته بود:«تقاضای اروپایی‌ها برای خرید طلا بالا رفته و این مساله می‌تواند قیمت انس جهانی طلا را گران کند. در ایران اگر قیمت دلار روند کاهشی یا با ثبات داشته باشد هفته آینده قیمت طلا و سکه گران نمی‌شود.»

به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، به دلیل شروع سال نوی میلادی قیمت انس جهانی طلا در هفته دوم دی ماه از 1870 دلار تا 1894 دلار در نوسان بوده است. علت این نوسان‌ها تقاضا برای خرید طلا در بازارهای جهانی بوده است.

کشتی‌آرای گفت: ظرف چهار هفته اخیر نکته قابل توجه در بازارها این بود که قیمت دلار نوسان جزئی داشت. یعنی قیمت دلار در هفته اول دی ماه در محدوده 25 هزار و 600 تومان تا 25 هزار و 800 تومان نوسان داشته است. بنابراین با نوسان قیمت دلار و انس جهانی قیمت طلا و سکه در بازارهای ایران از ثبات برخوردار بود. با توجه به کاهش میزان تقاضا در خرید مصنوعات طلا پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در بازار داخلی ثابت باقی بماند. / تجارت نیوز 

 

 

افت جزئی نرخ ارز در این هفته / روند قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت

قیمت ارز صرافی ملی در هفته دوم ماه دی نسبتا با کاهش همراه بود و قیمت دلار ‌در این هفته پس از افت ۱۶۰ تومانی به رقم ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

قیمت دلار در صرافی ملی در دومین هفته ماه دی، 160 تومان کاهش یافت و با ثبت رقم 25 هزار و 700 تومان به کار خود پایان داد.

روز شنبه نرخ ارز در صرافی ملی در ابتدای روز نسبت به روز پنج شنبه اندکی افزایش یافت در ادامه فعالیت بازارها این روند تداوم یافت و قیمت دلار به رقم 25 هزار و 700 تومان و قیمت یورو به 31 هزار و 150 تومان رسید.

روز یکشنبه علی‌رغم تعطیلی بازارهای جهانی نرخ ارز در صرافی ملی حدود 100 تومان کاهش یافت و قیمت دلار به رقم 25 هزار و 600 تومان و قیمت یورو نیز به رقم 31 هزار تومان رسید.

در سومین روز هفته و با آغاز به کار بازارهای جهانی، تنها قیمت یورو در صرافی ملی تغییر کرد و با افزایش 100 تومانی به رقم 31 هزار و 100 تومان رسید، قیمت دلار نیز در رقم 25 هزار و 600 تومان ثابت ماند.

روز سه‌شنبه نیز تنها قیمت یورو در صرافی ملی تغییر کرد و با افت 100 تومانی مواجه شد که بر این اساس قیمت یورو به رقم 31 هزار تومان رسید، همچنین قیمت دلار در رقم 25 هزار و 600 تومانثابت ماند.

روز چهارشنبه نرخ ارز در صرافی ملی در ابتدای روز ثابت ماند اما در ادامه فعالیت بازارها با نوسانات متعددی مواجه شد و سرانجام قیمت دلار به رقم 25 هزار و 520 تومان و قیمت یورو نیز به رقم 30 هزار و 850 تومان رسید.

روز پنج‌شنبه نرخ ارز در صرافی ملی با نوسان 50 تومانی روبرو شد و قیمت دلار به رقم 25 هزار و 860 تومان و قیمت یورو نیز به رقم 31 هزار و 560 تومان رسید. // تجارت نیوز 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets