اربعین | پیاده‌روی اربعین | ارز اربعین

کدخبر : 751

هنگام آماده‌سازی وسایل اربعین گذرنامه و کارت ملی را فراموش نکنید زیرا در صورت همراه نبودن کارت ملی و گذرنامه اجازه ورود به خاک عراق به شما داده نمی‌شود.

پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین نماد همبستگی شیعیان در سراسر دنیا است که هر سال برگزار می شود و زائرین زیادی از کشورهای مختلف خود را برای زیارت حرم سیدالشهدا به کربلا می رسانند. برای کسانی که برای اولین بار می خواهند در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند، آماده نمودن لوازم سفر دشوار است و این افراد گاهی سردرگم می شوند که کدام وسیله مورد نیازشان خواهد بود و یا غیر ضروری است، با این بخش همراه شوید تا به طور کامل با لیست لوازم موردنیاز برای سفرپیاده‌روی اربعین 1402 با اینکه در طول مسیر جایگاه‌ هایی برای استراحت تعبیه شده، اما شرط احتیاط این است که یک کیسه خواب برای در امان ماندن از خاک و سرمای احتمالی همراه داشته باشید.

پتو مسافرتی یا لحاف مورد علاقتون رو هم به همراه داشته باشید، لازم به اشاره هستم که مکان های مناسب برای استراحت خانم ها و آقایان در نظر گرفته شده است.

شما برای جمع‌آوری وسایل اربعین به کوله پشتی نیاز دارید. کوله پشتی را انتخاب کنید که زیاد بزرگ نباشد تا در پیاده‌روی شما را خسته نکند، بهتر است از چمدان یا ساک دستی استفاده نکنید. یک کوله پشتی مناسب و با بندهای پهن به ستون فقرات شما آسیبی وارد نمی کند.

هنگام آماده‌سازی وسایل اربعین گذرنامه و کارت ملی را فراموش نکنید زیرا در صورت همراه نبودن کارت ملی و گذرنامه اجازه ورود به خاک عراق به شما داده نمی‌شود. پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد در غیر این صورت باید نسبت به تمدید پاسپورت‌تان اقدام کنید.

نکات ضروری پیاده‌روی اربعین

 

اربعین

• بهترین زمان برای شروع پیاده روی طلوع آفتاب است.

• مدت طولانی پیاده‌روی نکنید.

• بهتر است با غروب خورشید، توقف کنید.

• پیشنهاد ما برای نخستین شب، یکی از موکب‌ها در حدود ستون ٥٠٠ است.

• دومین شب را می توانید در ستون ١٠٠٠ بگذرانید.

سعی کنید حدالمقدور از شبکه های پیام رسان برای برقراری ارتباط استفاده کنید. آنتن دهی تلفن همراه در عراق کیفیت مناسبی ندارد، بنابراین توصیه می شود در صورت نیاز به تماس از سیم کارت های اعتباری عراق استفاده کنید. درمیان سیم کارت های مختلف، «آسیاسل» آنتن دهی مناسب تری دارد.

• سبک سفر کنید. وسایل کم وزنی را با خود حمل کنید.

• نیازی به همراه داشتن غذا یا آب نیست، چون مقدار زیادی غذا و آب در مسیر موجود است.

• مقداری داروی اساسی برای ٢ یا ٣ روز پیاده روی همراه داشته باشید. بیماران نسخه های پزشکی و خلاصه ‌وضعیتی از بیماری خود به همراه داشته باشند. ماسک هم فراموش نشود.

• به جای همراه داشتن کیف دستی یا کیف خرید از کوله پشتی سبک استفاده کنید.

• کرم مناسب برای تاول و عرق سوز شدن به همراه داشته باشید.

• شما می توانید در این سفر از نرم افزار ویژه اربعین استفاده کنید؛ در این نرم افزار قرآن و ادعیه های لازم موجود است.

• مسیر بسیاری را پیاده طی می کنید، کفش مناسب مهمترین نکته است. بهتر است یک کفش مناسب وراحت انتخاب کنید

• حوله کوچک استخری را نباید فراموش کرد، چراکه اگر امکان استحمام برای شما در طول سفر فراهم شود، نباید آن را از دست داد.

• اگر از تلفن همراه خود زیاد کار می کشید، حتما در کوله خود جایی برای پاور بانک، شارژر تلفن همراه یا باتری اضافه در نظر بگیرید.

• آن دسته از افرادی که مشکل سینوزیت دارند نیز کلاه یا هدبند را فراموش نکنند.

سعی کنید داروهای ضروری مانند قرص سرماخوردگی یا مسکن حتما به همراه داشته باشید. همچنین پماد و باند کشی برای گرفتگی پا و عضلات هم فراموش نکنید.

البته در آنجا ایستگاه‌هایی برای خدمت رسانی وجود دارد اما به همراه داشتن این موارد واقعا لازم است.

با اینکه در طول مسیر جایگاه‌ هایی برای استراحت تعبیه شده، اما شرط احتیاط این است که یک کیسه خواب برای در امان ماندن از خاک و سرمای احتمالی همراه داشته باشید.

پتو مسافرتی یا لحاف مورد علاقتون رو هم به همراه داشته باشید، لازم به اشاره هستم که مکان های مناسب برای استراحت خانم ها و آقایان در نظر گرفته شده است.

بهتر است چتری سبک به همراه داشته باشید، چون باران‌ های عراق بسیار سنگین است، همچنین شما رو از تاپش آقتاب سوزناک در امان نگه خواهد داشت. داشتن عصای چوبی و کوهنوردی نیز می تواند در مسیر کمک کند کمتر خسته شوید.

وسایل ممنوع پیاده روی اربعین

 

اربعین

● مواد مخدر یا روانگردان

● طلا و اشیاء گران قیمت

● لپ تاپ و تبلت

● پول زیاد

● دستگاه بی سیم

● مواد غذایی فاسد شدنی

● لوازم به قصد فروش

● طلا و اشیاء گران قیمت

● چاقوی بزرگ

● مشروبات الکی

هرگونه دارویی که حاوی کدئین و به نوای مواد مخدر کنترل شده است در کشور عراق غیرمجاز بوده و ممکن است به دردسر بزرگی بیفتید، پس اکیدا توصیه می کنیم این مورد را نادیده نگیرید

● استامینوفن کدئین‌ دار

● دیازپام

● فلورازپام

● ترامادول

● متادون

● بوپرنورفین (b2)

● داروهای صرع و سرطان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

تبلیغات متنی