دلار|قیمت دلار

کدخبر : 754

قیمت دلار روز گذشته (سه شنبه)با افزایش ۱۰۰ تومانی از الگوی زیگزاگی روزهای گذشته تبعیت کرد و در کانال ۴۹ هزار تومانی ماند. معامله‌گران، اخبار سیاسی و رویدادهای داخلی را بر بازار ارز بی‌اثر و آن را خواست سیاست‌گذار می‌دانند.

به گزارش  اقتصاد پلاس روز گذشته قیمت دلار افزایش ۱۰۰ تومانی داشت و با رقم ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد. به نظر می‌رسد دامنه نوسان این اسکناس در حال کوچک‌ شدن است و  معامله‌گران این موضوع را خواست سیاست‌گذار می‌دانند. دیروز البته دلار در بازار کم بود و تقاضا زیاد، اما این موضوع نیز نتوانست محدوده مقاومتی ۴۹ هزار و ۳۰۰ تومانی اسکناس آمریکایی را بشکند.

در روزهای گذشته اخبار مربوط به بگیر و ببندهای انتظامی در بازار ارز در محدوده‌های میدان هفت تیر و گفت‌وگوی تلفنی آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در خصوص برجام و اخباری از این دست نتوانست تاثیر کاهشی بر قیمت دلار داشته باشد. از همین رو فعالان بازار ارز معتقدند روند باثبات قیمت دلار، سیاستی است که بانک مرکزی در پیش گرفته است؛ زیرا کاهش قیمت دلار افزایش تقاضا را در پی خواهد داشت.

کارشناسان اقتصادی نیز همواره بر روند افزایشی قیمت دلار در نیمه دوم سال‌جاری تاکید می‌کنند؛ آنها معتقدند ماه‌هاست که اقتصاد کشور بر اساس دلار بالای ۵۰ هزار تومان مبادله می‌شود اما این اسکناس همچنان در منطقه ۴۹ هزار تومانی تثبیت شده است. آنها می‌گویند پایین آمدن بیش از حد قیمت دلار نیز می‌تواند اثرات بدی بر کلیت اقتصادداشته باشد.

دیروز قیمت دلار در بازارهای همسایه با تبعیت از تهران کاهش محدودی داشت. دلار هرات با قیمت ۴۸ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد و افزایش ۵۰ تومانی داشت. قیمت دلار سلیمانیه رشد ۱۱۰ تومانی داشت و با رقم ۴۸ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد.

قیمت نرخ‌های مختلف

Untitled

روز گذشته هفتم شهریور در سایت بازار متشکل ارزی اسکناس دلار با کاهش دو تومانی با قیمت ۴۱ هزار و ۲۸۸ تومان عرضه شد. دلار حواله نیز یک تومان کاهش با قیمت ۳۷ هزار و ۵۳۵ تومان عرضه شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

روز گذشته اسکناس یورو با افزایش ۲۵۰ تومانی با رقم ۵۳ هزار و ۲۲۸ تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی افزایش ۴۲ تومانی داشت و با قیمت ۴۴ هزار و ۶۲۸ تومان رسید. یوروی حواله نیز با افزایش ۳۸ تومانی با رقم ۴۰ هزار و ۵۷۰ تومانی عرضه شد.

روز گذشته درهم امارات ۴۰ تومان گران شد و با رقم ۱۳ هزار و ۵۷۰ تومان معامله شد. در سایت بازار متشکل ارزی قیمت حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۲۲۰ تومان مبادله شد و یک تومان ارزان‌تر شد.  اسکناس درهم نیز با همین مقدار کاهش با رقم ۱۱ هزار و ۲۴۲ تومان عرضه شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

تبلیغات متنی