اروپا | اتحادیه اروپا

کدخبر : 763

آخرین داده‌ها نشانه‌ای بد از سلامت اقتصادی اروپاست. آمار و ارقام نشان می‌دهند که ورشکستگی‌های تجاری در اتحادیه اروپا به رکورد بالایی رسیده است.

به گزارش رصد اقتصادی پلاس، عرفان حاج‌محمدی: بر اساس گزارش آژانس آمار رسمی اتحادیه اروپا، یورواستات، تعداد مشاغلی که در سه ماهه دوم سال 2023 نسبت به سه ماهه اول اعلام ورشکستگی کرده‌اند، 8.4 درصد رشد داشته که آن هم ناشی از مشکلات در بخش غذا و مسکن است.

به نقل از یورونیوز، تعداد اعلامیه‌های ورشکستگی در میان مشاغل اتحادیه اروپا در سه ماهه چهارم سال 2022 به میزان قابل توجهی (26.8 درصد در مقایسه با سه ماهه قبل) افزایش یافت و به بالاترین سطح از زمان شروع جمع‌آوری داده‌ها در سال 2015 رسید.

آمار و ارقام چه می‌گویند؟

4337926

با نگاهی ویژه به  آمار ورشکستگی‌ بر اساس فعالیت، همه بخش‌ها افزایشی را در تعداد ورشکستگی‌ در سه ماهه چهارم سال 2022 در مقایسه با سه ماهه قبل ثبت کردند.

این ارقام به این معنی است که ورشکستگی‌ها برای ششمین سه ماهه متوالی افزایش یافته که از زمان شروع جمع‌آوری داده‌های یورواستات در سال 2015 مشاهده نشده است.

همچنین، ادعای ورشکستگی در سه ماهه چهارم سال 2022 به بالاترین سطح خود رسید، زیرا حمایت دولتی به دلیل همه‌گیری کووید به آرامی قطع شد.

کمیسیون اروپا برای اولین بار در آوریل 2020 بیش از هشت میلیارد یورو تامین مالی را اعلام کرد که به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​در سراسر بلوک کمک می‌کند.

در حالی که بسته‌های کمکی و طرح‌های متعاقب آن بنگاه‌ها را از سقوط‌های شدید مالی در امان نگه داشت، عملکرد آن‌ها پس از کاهش محدودیت‌ها امیدوارکننده نبوده است.

تعداد مشاغلی که اعلام ورشکستگی کرده‌اند از سه ماهه دوم سال 2023 به رشد خود ادامه داده‌اند و بدهی‌های ملی نیز افزایش یافته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

تبلیغات متنی