والیبال | والیبال ایران | آسیا

کدخبر : 767

تیم ملی والیبال ایران بعد از ناکامی مطلق در دو تورنمنت متوالی حالا مهیا می‌شود تا در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی که قرار است والیبال آن، از ۲۸ شهریور تا ۴ مهر برگزار شود، به میدان برود.

تیم ملی والیبال ایران بعد از ناکامی مطلق در دو تورنمنت متوالی حالا مهیا می‌شود تا در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی که قرار است والیبال آن، از ۲۸ شهریور تا ۴ مهر برگزار شود، به میدان برود. ایران ابتدا در تورنمنت جهانی لیگ ملت‌ها به رقابت با ۱۵ تیم برتر دنیا پرداخت که نتیجه‌اش با چیزی که رئیس فدراسیون و سرمربی والیبال یعنی محمدرضا داورزنی و بهروز عطایی وعده بودند زمین تا آسمان تفاوت داشت.

ایران فقط دو برد کسب کرد و در بین 16 تیم حاضر به رتبه نازل چهاردهمی رسید تا ضعیف‌ترین عملکردش در لیگ ملت‌ها را ثبت کرده باشد. بعد از آن نتایج بدی که در لیگ ملت‌ها رقم خورد، نوبت به وعده و وعید درباره رقابت‌های قهرمانی آسیا رسید تا این‌بار فدراسیون از این بگوید که با قهرمانی در آسیا، نتایج بد تیم ملی در لیگ ملت‌ها به دست فراموشی سپرده می‌شود. در میان بهت علاقه‌مندان به والیبال در ایران؛ ولی تیم ملی در تورنمنتی که به میزبانی ارومیه برگزار شد، در دیدار نهایی با ارائه نمایشی ضعیف برابر ژاپن در سه ست پیاپی شکست خورد تا اجازه دهد ژاپنی‌ها در ایران جام قهرمانی را بالای سر ببرند. نتیجه به قدری عجیب بود که هواداران ایرانی حاضر در سالن یک‌صدا ژاپن را تشویق کردند و خواستار برکناری بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی، شدند که نتوانست حتی در ایران از عنوان قهرمانی تیم والیبال دفاع کند. پس از این رقابت‌ها و در شرایطی که به نظر می‌رسید این‌بار فدراسیون والیبال، اشتباهش را برای چندمین بار تکرار نمی‌کند و عذر این مربی را می‌خواهد، محمدرضا داورزنی از این گفت که نمی‌تواند تغییری روی نیمکت سرمربیگری تیم ملی به وجود بیاورد و ایران باید با بهروز عطایی راهی رقابت‌های آسیایی شود.

بعد از این اظهارنظر قاطع و حمایت صورت‌گرفته، انتظار می‌رفت که سرمربی تیم ملی که برخلاف گریه هواداران ایرانی در دیدار فینال، با لبخند سلفی می‌گرفت، از علاقه‌مندان به این رشته عذرخواهی کند، او بدون انجام حتی همین کار کوچک، به کارش در تیم ملی ادامه داد و حالا به نظر می‌رسد با توجه به نزدیک‌بودن رقابت‌های آسیایی و انتخابی المپیک، او دوباره به همین بهانه به کارش در تیم ملی ادامه دهد. بهروز البته برای اینکه فشارها را از روی شانه‌های خودش بردارد، دست به اقدامی تازه زده و میلاد عبادی‌پور، کاپیتان دوم تیم ملی والیبال ایران را خط زده است! او ظاهرا به این نتیجه رسیده که نه دانش فنی خودش بلکه ضعف میلاد عبادی‌پور موجب ناکامی تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های اخیر بوده است. درست است که میلاد شرایط خوبی در تورنمنت قهرمانی آسیا نداشت ولی کنارگذاشتن او بدون حرف و حدیث هم نبوده است.

به هر روی بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران 17 بازیکن را به اردوی تیم ملی برای بازی‌های آسیایی هانگژو و رقابت‌های انتخابی المپیک در برزیل دعوت کرده که به غیر از میلاد عبادی‌پور، بقیه همان افراد هستند: سیدمحمد موسوی‌عراقی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، محمد فلاح، جواد کریمی، محمدطاهر وادی، علی رمضانی، بردیا سعادت، امین اسماعیل‌نژاد، صابر کاظمی، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، پوریا حسین خانزاده، شهروز همایونفرمنش، مبین نصری، محمدرضا حضرت‌پور و آرمان صالحی. این اردوی آماده‌سازی از روز شنبه یازدهم شهریورماه در سالن فدراسیون والیبال آغاز می‌شود و تا اعزام به چین ادامه خواهد داشت. البته که رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک 2024 پاریس در برزیل نیز از 8 تا 16 مهرماه برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران بلافاصله بعد از بازی‌های آسیایی هانگژو راهی برزیل خواهد شد. این نزدیکی دو رویداد به آن معنی است که تیم ملی احتمالا قید عبادی‌پور در انتخابی المپیک را هم زده است و با توجه به نداشتن زمان کافی، قرار است همچنان بهروز عطایی به کارش به عنوان سرمربی ادامه دهد. میلاد در شرایطی فعلا از تیم ملی کنار گذاشته شده که گفته‌ می‌شود اظهاراتش علیه یکی از اعضای کادر فنی در ماه‌های اخیر بی‌تأثیر نبوده است؛ هرچند این موضوع چندان هم راز و رمزی ندارد که او به طور زیرپوستی، منتقد سرمربی تیم ملی ایران یعنی بهروز عطایی هم بوده است. به هر حال، او بعد از خط‌خوردن از فهرست تیم ملی والیبال ایران واکنشی حرفه‌ای داشته و نخواسته تیم ملی را در این مقطع وارد چالش جدیدی کند. میلاد عبادی‌پور پس از کنارگذاشته‌شدن از تیم ملی والیبال ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو و انتخابی المپیک در صفحه مجازی‌اش نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد و نوشت: «این چند روز را با خودم مرور می‌کنم، رؤیای بزرگی که در سر داشتیم، طرفدارانی که هر بازی با شور و حرارت از ما حمایت کردند، همدلی‌ای که بین اعضای تیم برقرار بود. حیف که همه اینها به آنچه می‌خواستیم منجر نشد، افسوس بزرگ که نتوانستیم پاسخ قلب‌های عاشق و فریادهای رسای مردم و تماشاگران را بدهیم، من به عنوان سرباز همیشگی تیم ملی از تمام طرفداران و اعضای خانواده والیبال عذرخواهی می‌کنم. درمورد موارد مختلف که در این مدت مطرح شدند حرف‌های زیادی باقی است که باید در زمان لازم به آنها پرداخته شود اما حالا در آستانه دو رویداد مهم برای تیم ملی والیبال شاید زمان مناسبی نباشد که این موضوعات را طرح کنم و به زبان بیاورم. البته که با توجه به مهر و ارادت قلبی به طرفداران والیبال این مسئولیت را بر دوش خود می‌بینم که در یک موقعیت بهتر نکاتی را با آنها در میان بگذارم. من به عنوان سرباز تیم ملی با وجود مصدومیت کهنه‌ای که داشتم همه توانم را برای قهرمانی آسیا به کار گرفتم. اما همان‌طورکه گفتم هزاران افسوس که نشد در کنار هم جشن بگیریم. خیلی دوست داشتم در دو تورنمنت پیش‌رو نیز در خدمت تیم ملی کشورم باشم، اما بنا به نظر کادر فنی یا هر چیز دیگری که حتما به آن احترام می‌گذارم به اردو دعوت نشدم و قسمت این‌گونه بوده که بین من و تیم ملی که عاشقانه دوستش دارم جدایی بیفتد. آرزو می‌کنم روزی در موقعیت بهتر دوباره پیراهن مقدس تیم ملی کشورم را بر تن کنم و برای شادی دل شما بجنگم، به امید موفقیت و سربلندی ایران در مسابقات پیش‌رو و صعود به المپیک پاریس». میلاد عذرخواهی کرد و خط خورد، ولی مقصر اصلی همچنان با حمایت رئیس فدراسیون، بدون عذرخواهی به کار ادامه می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

تبلیغات متنی