کدخبر : 778

مهلت ثبت نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌‌ (پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۲) از ۳۱ مرداد ماه آغاز شده و پس از تمدید تا آخر وقت امروز نهم شهریور ماه ادامه دارد.

 مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از پذیرش بیش از ۱۷۷ هزار داوطلب در رشته‌های پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۲ (رشته‌های بدون آزمون) خبر داد و گفت: داوطلبان انتخاب رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌‌ تا پایان وقت امروز پنجشنبه ۹ شهریور فرصت ثبت نام دارند.

علیرضا کریمیان ضمن اعلام این مطلب با بیان اینکه مهلت ثبت نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌‌ (پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۲) از ۳۱ مرداد ماه آغاز شده و پس از تمدید تا آخر وقت امروز نهم شهریور ماه ادامه دارد، گفت: بر اساس آخرین آمار اعلام شده بیش از ۴۲ هزار نفر که در آزمون سراسری ۱۴۰۲ شرکت نکرده‌اند برای ثبت نام و انتخاب رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کرده‌اند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش مذکور روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده و متقاضیان می‌توانند بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته در حداکثر ۱۵۰ کدرشته‌محل به روش اینترنتی، اقدام کنند.

کریمیان خاطرنشان کرد: ضروری است داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت‌نام در رشته‌هایی که پذیرش آنها در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است، اطلاعیه منتشر شده در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور را به دقت مطالعه فرمایند و ثبت نام و انتخاب رشته را به ساعات پایانی موکول نکنند.

وی تاکید کرد: تعداد ۱۷۷ هزار  ۱۹۲ داوطلب در رشته‌های پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۲ پذیرش خواهند شد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد تعداد داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ و در پذیرش با آزمون انتخاب رشته کرده‌اند، گفت: بیش از ۶۰۰ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ اقدام کرده‌اند که البته انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی به جز رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی بصورت جداگانه صورت می‌گیرد و شامل این تعداد نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

تبلیغات متنی