کدخبر : 354

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو را در روز یکشنبه 12 اسفند در این صفحه بخوانید .

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | یکشنبه 12 اسفند | 99/12/10

 

 

در حال بروزرسانی ..... 

 

 

 

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۱۰ اسفند

با وجود افزایش ۱۷۰ تومانی قیمت دلار در روز شنبه و رسیدن آن به ۲۵۵۲۰ تومان اما برخی از فعالان و بازیگران رسمی باور دارند که دلار طی روزهای آتی در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت

 پیش از شروع بازار ارز در هفته جاری، به واسطه اخبار مربوط به موافقت با آزادسازی پول‌های ایران در کره، انتظار می‌رفت قیمت دلار یک کاهش قیمت قابل توجهی را تجربه کند اما این طور نشد.

با وجود افزایش ۱۷۰ تومانی قیمت دلار در روز شنبه و رسیدن آن به ۲۵۵۲۰ تومان اما برخی از فعالان و بازیگران رسمی باور دارند که دلار طی روزهای آتی در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی پس از مذاکرات اخیر با کره جنوبی، این بار مذاکراتی با مقامات کشور عراق داشته که سیگنال‌هایی کاهشی برای بازار ارز داشته است. با این حال تنش‌های در منطقه هنوز اجازه نداده که قیمت دلار به شکل قابل توجهی از اتفاقات اخیر متاثر شود.

دبیر کل کانون صرافان عنوان کرده است، آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده و مذاکره با آمریکا از جمله عواملی هستند که می‌توانند بر تعادل بازار ارز تاثیر بگذارند و قیمت‌ها را کاهش دهند.

آن طور که دنیای اقتصاد روایت کرده، مجتهدی با بیان اینکه بازار ارز در حال حاضر خریدار ندارد، گفت: با شیوع ویروس کرونا مسافرت‌ها و خرید ارز مسافرتی کاهش پیدا کرده است.با وجود این دیدگاه‌های کاهشی، ‌عده‌ای از معامله‌گران عنوان می‌کنند، ایران و آمریکا فاصله زیادی برای مذاکره با یکدیگر دارند و همین مساله می‌تواند موجب شود که خریدهای ارزی زیاد شود.

در کنار این، عدم تصویب لوایح مورد درخواست گروه ویژه اقدام مالی می‌تواند زمینه‌ساز نگرانی معامله‌گران ارزی شود.در این میان،‌ تحلیلگران فنی نیز بارها عنوان کرده‌اند، در صورتی که دلار بالای سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی قرار بگیرد، خریدها در بازار ارز بیشتر می‌شود. اگر دلار در روزهای آتی به زیر محدوده ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومانی برود، شاهد افزایش فروش‌ها در بازار خواهیم بود.

 

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۱۰ اسفند / ریزش قیمت جهانی طلا ادامه دارد؟

طلای ۱۸ عیار نسبت به روز چهارشنبه با ۲۳ هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۸۲ هزار تومان رسید. رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید با کاهش ۸۵ دلاری انس جهانی، طلا و سکه هم ارزان می‌شود.

 علی‌رغم اینکه قیمت دلار در بازار ایران افزایش داشته است اما طلا و سکه در بازار ایران ارزان شد. به گفته فروشندگان طلا علت ارزان شدن طلا و سکه به کاهش چشم‌گیر انس جهانی و تاثیرگذاری واکسن کرونا در جهان باز می‌گردد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید زمانی که قیمت طلا و سکه نوسان پیدا می‌کند تقاضا هم در بازار کم می‌شود. در شب عید تقاضا وجود دارد اما این میزان خرید مردم چنگی به دل نمی‌زند و بازار همانند سال‌های گذشته پررونق نیست.

به گفته ابراهیم محمدولی، با کاهش ۸۵ دلاری انس جهانی، طلا و سکه ارزان شد. احتمالا قیمت طلا فردا اندکی کاهش داشته باشد. امیدواریم در این دو هفته باقیمانده بازار طلا به آرامش برسد تا مردم به راحتی بتوانند مصنوعات مورد نیاز خود را بخرند.

فعالان از روند بازار جهانی طلا چه می‌گویند؟

فعالان از روند بازار جهانی طلا چه می‌گویند؟ آنچه سایت اتحادیه طلا نوشته است: «شواهد در بازار جهانی حکایت از آن دارد که در شرایط کنونی، علاقه سرمایه‌گذاران به طلا کاهش پیدا کرده است. علاوه ‌بر اینکه فلز زرد با سقوط به میانه کانال ۱۷۰۰دلاری در آستانه ثبت دومین بازدهی ماهانه منفی در سال ۲۰۲۱ قرار گرفته است. آمارها حکایت از خروج سرمایه‌ها از صندوق‌های قابل معامله در بورس با پشتوانه طلا دارد که این روند متاثر از واکسیناسیون است.»

تحلیلگران تکنیکال بازار طلا نیز وضعیت را به نحوی ارزیابی می‌کنند که هنوز هم احتمال ریزش بیشتر قیمت طلا وجود دارد.

روز گذشته محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران گفته بود: «با توجه به ثبات تصمیمات سیاسی در آمریکا قیمت انس جهانی در حال کاهش است، این در حالی است که قیمت ارز در بازارهای داخلی نوسان داشته و احتمال دارد قیمت طلا در هفته دوم اسفند ماه افزایش یابد.»

قیمت سکه چه تغییری کرد؟

با کاهش ۸۵ دلار انس جهانی طلا سکه چه تغییری کرد؟ محمدولی در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد طلای ۱۸ عیار با ۲۳ هزار تومان کاهش نسبت به روز چهارشنبه به قیمت یک میلیون و ۸۲ هزار تومان رسید. قیمت سکه طرح جدید نسبت به روز چهارشنبه ۲۱۰ هزار تومان کاهش یافت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه نسبت به سه روز گذشته ۵۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان فروخته شد. هر قطعه ربع سکه هم با ۱۰۰ هزار تومان کاهش با قیمت ۴ میلیون تومان داد و ستد شد. سکه گرمی ۵۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد.

 

جزئیات بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۲/۹

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی و رشد نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به یازده میلیون و ۱۳۳ هزار تومان رسید.

 قیمت طلا در معاملات بازارهای جهانی ۰٫۳۱ درصد افزایش بافت و به ۱۷۳۴ دلار رسید.

 قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌‌‌شنبه ۹ اسفند ساعت ۱۹، با ۴۲۳ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۴،۲۴۴ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۵ هزار و ۲۳۸ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۴ هزار و ۷۳۹ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز ‌شنبه ۹ اسفند ساعت ۱۹، با ۵۱ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۳۰،۴۴۹ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۰ هزار و ۴۴۷ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۹ هزار و ۸۴۴ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۷۵۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و ۱۳۳ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۸۵ هزار تومان و دو میلیون و ۳۹۵ هزار تومان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بانک
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
ارسال نظر:

روی خط رسانه
Markets